APEL w sprawie umowy dotyczącej obsługi jeziora Rusałka

Poznań, 30 czerwca 2015 r.

APEL

W sprawie umowy dotyczącej obsługi jeziora Rusałka

W imieniu niżej podpisanych poznańskich organizacji społecznych i rad osiedli z zachodniego klina zieleni wyrażamy ogromne zaniepokojenie doniesieniami medialnymi na temat planów długoterminowego przedłużenia umowy dzierżawy ośrodka wypoczynkowego nad Rusałką w TRYBIE BEZPRZETARGOWYM. Takie działanie nie powinno mieć miejsca w praworządnym mieście!

Dlatego apelujemy o wstrzymanie się z przedłużeniem umowy do czasu transparentnego wyjaśnienia wszystkich wątpliwości związanych z przedmiotową sprawą. Zbyt wiele niejasności w tej sprawie zastanawia, a nawet bulwersuje opinię publiczną, by wolno było kontynuować współpracę z Fundacją Familijny Poznań bez ich gruntownego wyjaśnienia.

Podstawowe wątpliwości w sprawie przedłużenia umowy dzierżawy ośrodka wypoczynkowego nad Rusałką z Fundacją Familijny Poznań dotyczą:

Bezprzetargowego przedłużenia umowy dzierżawy w miejsce otwartego konkursu ofert.

Nieumożliwienia przedstawienia ofert na zarządzanie ośrodkiem wypoczynkowym innym podmiotom.

Zmiany postawy Miasta Poznania w przedmiocie korzystności przedłużenia umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym – sprzeciw wobec takiej koncepcji wyrażał były zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jakub Jędrzejewski. Obecnie drugi zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski, jest wobec tej koncepcji przychylny. Dlaczego?

Przedłużenia 3-letniej umowy dzierżawy na okres aż 10 lat!

Braku transparentności procesu negocjacji z Fundacją Familijny Poznań.

Nieujawnienia korzyści, jakie osiągnie Miasto Poznań przedłużając w trybie bezprzetargowym umowę z Fundacją Familijny Poznań. Z doniesień medialnych dowiadujemy się jedynie, że dotychczasowa umowa była niekorzystna dla Fundacji Familijny Poznań, nie poznajemy jednak korzyści, jakie z takiego rozwiązania ma osiągnąć Miasto Poznań (http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/rusalka-i-familijny-poznan-dluzej.html ).

Finansowania inwestycji w dzierżawionym ośrodku wypoczynkowym Rusałka ze środków publicznych, m.in. ze środków budżetu obywatelskiego, a nie tylko ze środków własnych, które stanowiłyby „wartość dodaną”.

Stowarzyszenia Prawo do Miasta i My-Poznaniacy oraz Rada Osiedla Strzeszyn i Rada Osiedla Sołacz występują w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej z wnioskiem o wyjaśnienie powyższych wątpliwości. Niepokojące i zastanawiające jest dążenie do pospiesznego podpisania umowy o której wyżej mowa. Po tym fakcie uzyskane przez nas informacje nie będą miały już wpływu na rozstrzygnięcie sprawy, stąd nasz apel.

Stowarzyszenie Prawo do Miasta – Dorota Bonk-Hammermeister, Lech Mergler

Stowarzyszenie My-Poznaniacy – prezes zarządu Arleta Matuszewska

Rada Osiedla Strzeszyn – przewodniczący zarządu Wojciech Bratkowski, koordynator społecznej koncepcji zagospodarowania Golęcina

Rada Osiedla Sołacz – przewodnicząca zarządu Ewa Drobczyńska

Rada Osiedla Kiekrz – przewodniczący Sławomir Fiszer

Stowarzyszenie „Pro-Eko-Vitae” – wiceprzewodnicząca Monika Proniewicz

Stowarzyszenie Ekologiczne „Zielony Strzeszyn” – prezes Ryszard Molicki

Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu – wiceprezes Robert Błoszyk

Dorota Matkowska – Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice

(Podpisy w kolejności zgłoszeń)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>