Dolina Szklarki
Szklarka uchwalona.
Krzysztof Ulas ([email protected])   
środa, 10 lutego 2010 21:08

Dwa tygodnie temu cieszyli się zwolennicy utworzenia parku na Ratajach. W ogólnej ekscytacji uciekła uwadze druga, także ważna wiadomość. Na tej samej sesji, Radni Miasta Poznania uchwalili Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego: „Strumień Szklarka”.

Więcej…
 
Zwycięstwo? Raczej krok w upatrzonym kierunku
Krzysztof Ulas ([email protected])   
sobota, 02 stycznia 2010 17:16

Piękna okolica na która deweloperzy ostrzą sobie zęby.

Siódmego grudnia Prezydent Miasta Poznania, decyzją numer 392/09 odmówił ustalenia warunków zabudowy, dla siedmio piętrowego apartamentowca, który miał znaleźć się przy ulicy Mścibora w Antoninku.  Czy jest to zwycięstwo? Lepiej mówić o sporym kroku w upragnionym kierunku.

Więcej…
 
Wokół Planu miejscowego: "Strumień Szklarka"
Krzysztof Ulas ([email protected])   
poniedziałek, 06 lipca 2009 09:42
Ten teren też ma swojego amatora zabudowy.
Mylą się Ci, którzy uważają, że klimat do rozmów był tylko podczas COP14. 16 czerwca w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej odbyła się debata w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego: "Strumień Szklarki" Mieszkańcy aktywnie włączali się w plan już na etapie opracowywania. Taki udział jest o tyle korzystny, że pozwala na przyspieszenie projektowania rozwiązań przyjaznych naszemu interesowi. Teraz, gdy już jesteśmy na ostatniej prostej możemy podsumować powstawanie naszego planu miejscowego.
Więcej…
 
MPZP strumień Szklarka będzie wyłożony
Krzysztof Ulas   
poniedziałek, 08 czerwca 2009 20:30
Sąsiedzi Doliny Szklarki zgodnie przyznają: Okolica jest piękna
Prezydent Miasta Poznania ogłosił wyłożenie do publicznego wglądu projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „Strumień Szklarka” w Poznaniu. Jest to długo oczekiwany plan miejscowy, a czas ma kluczowe znaczenie. Inwestor nie śpi i chce budować zabierając parking i zanieczyszczając wschodni klin zieleni.
Więcej…
 
Pismo uznające stowarzyszenie za stronę
Krzysztof Ulas   
środa, 20 maja 2009 14:10

Pismo z decyzją o dopuszczenu stowarzysenia My-Poznaniacy do toczącego się postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy w obrębie opracowywanego planu miejscowego "Strumień Szklarka".

Sprawę prowadzi: Krzysztof Ulas Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Pismo informujące o podjęciu zawieszonego postepowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy
Krzysztof Ulas   
środa, 20 maja 2009 14:08

Postanowienie o podjęciu zawieszonego postępowania.

Więcej…
 
Quo vadis Szklarko?
Krzysztof Ulas   
środa, 20 maja 2009 09:46

Bloki wciśnięte między domy jednorodzinne
W ciągu ostatniego roku mieszkańcy Antoninka dowiedzieli się kilku bardzo istotnych rzeczy. Po pierwsze dowiedzieli się, że na terenie zatłoczonego osiedla o zabudowie pięciokondygnacyjnej, wielorodzinnej planowane są kolejne inwestycje.

Więcej…