Aktualności komunikacyjne
Bliskie spotkania: z R. Grobelnym w..... tramwaju
Arkadiusz Borkowski, Edgar Drozdowski   
poniedziałek, 17 października 2011 01:14


W miniony piątek odbył się wyścig Poznań Traffic Race. Miał sprawdzić, jaki rodzaj środka transportu jest obecnie najbardziej efektywny. Do rywalizacji stanęli: piłkarz Manuel Arboleda jadący samochodem, muzyk Michał Kowalonek na rowerze, urzędnik miejski Ryszard Grobelny w tramwaju oraz dziennikarz Sławomir Bajew przemieszczający się biegiem.
Więcej…
 
Zanim rozjadą nas TIRy
Andrzej Kopleński   
niedziela, 31 lipca 2011 13:54


Dzięki obecnie budowanej obwodnicy miejskiej w standardzie autostrady, co zostanie sfinalizowane w najbliższych 10 miesiącach, miasto Poznań zyskuje wyjątkową i unikalną na tle innych dużych aglomeracji, szansę na radykalne ograniczenie tranzytu drogowego i podniesienie jakości życia w mieście.
Więcej…
 
I etap Strefy 30 w Centrum – po publicznej debacie
Włodzimierz Nowak   
środa, 13 lipca 2011 13:06

Dobiega końca proces dopracowywania koncepcji pierwszego etapu strefy 30 – obszaru uspokojonego ruchu wokół pl. C. Ratajskiego. Odbyła się druga dyskusja publiczna na sesji Rady Osiedla Stare Miasto (16 czerwca br.), a na posiedzeniu Komisji Rewitalizacji rady miasta 5 lipca br. Andrzej Billert z ZDM zapowiedział, iż niebawem zmodyfikowana koncepcja trafi do projektantów. Dla udokumentowania tego ostatniego etapu dyskusji społecznej, w oczekiwaniu na ogłoszenie ostatecznej koncepcji Strefy 30 przez ZDM, publikujemy obszerną relację z dyskusji na sesji rady osiedla (red.).
Więcej…
 
Rower jako kwestia polityczna
Marek Nowak   
poniedziałek, 23 maja 2011 02:03Rower – jednoślad napędzany siłą mięśni. Przyjmuje się, że niezobowiązujący (efektywny) zasięg tego środka lokomocji wynosi 5 kilometrów. Co w przypadku Poznania oznacza wygodne połączenie ze ścisłym centrum najbliższych sypialni: os. Kopernika, dolnego tarasu Rataj, czy Winograd.
Więcej…
 
Jak to było z projektem udoskonalenia Strefy 30...
Cezary Brudka   
niedziela, 22 maja 2011 13:46


W toczącej się debacie na temat proponowanego przez prezydenta Poznania sondażu deliberatywnego przeważająca większość biorących w niej udział (m.in. prof. Krzysztof Podemski, Joanna Erbel, Lech Mergler, Jarosław Urbański…) zgadza się co do jednego: prezydent cynicznie wykorzystuje podnoszone przez poznańskie środowiska obywatelskie postulaty partycypacji obywatelskiej i budżetu partycypacyjnego.
Więcej…
 
Uwagi i propozycje dla strefy 30
Redakcja   
czwartek, 19 maja 2011 16:40


Zamieszczamy pełny tekst wystąpienia do Zarządu Dróg MIejskich czterech stowarzyszeń: Inwestycje dla Poznania, Mobilny Poznań, My-Poznaniacy, Sekcja Rowerzystów Miejskich, zawierającego propozycje poprawienia rozwiązań planowanych w tzw. obszarze strefa 30 – uspokojonego ruchu w Centrum Poznania (red.)
Więcej…
 
Urzędników problemy z Pestką – wspólne oświadczenie
Stow.: Inwestycje dla Poznania, Mobilny Poznań, My-Poznaniacy   
piątek, 15 kwietnia 2011 12:02
Skoro brakuje pieniędzy, apelujemy do władz i radnych – zacznijcie Państwo gospodarować racjonalnie! W ostatnim czasie przeznaczyli Państwo pieniądze na wiadukty-widma III ramy komunikacyjnej, której budowę w najbliższych latach uniemożliwiają braki budżetowe.  (...) Istnieje wiele  pilniejszych inwestycji – zarówno w obszarze komunikacji publicznej (...), jak też indywidualnej....
Więcej…
 
TEMPO 30: strefa uspokojonego ruchu nadchodzi…
Przemysław Andrzejak   
czwartek, 24 marca 2011 01:24W ostatni czwartek, 17 marca br. w siedzibie ZDM przy ulicy Wilczak odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele tej instytucji przedstawili plany zmian systemu komunikacji w centrum. Hasło wywoławcze to TEMPO 30.
Więcej…
 


Strona 1 z 5