Nasz temat budżet
Sondaż niedeliberatywny
Marek Nowak   
środa, 22 czerwca 2011 12:38


Wraca debata o budżecie Poznania i udziale mieszkańców w jego tworzeniu. Wczoraj, we wtorek, 21 czewrca, odbyła się w liceum M.Magdaleny sesja sondażu deliberatywnego natemat cięć w budżecie, który wg władz miasta wyczerpuje zapotrzebowanie na partycypację mieszkańców w tym zakresie. Zdecydowanie nie podzielamy tego zdania. Poniżej głos socjologa, kolejny krytyczny głos specjalisty (red.)
Więcej…
 
Finanse Poznania przed kryzysem? – seminarium budżetowe
Lech Mergler   
środa, 23 lutego 2011 00:11
„Seminarium budżetowe” to przedsięwzięcie o charakterze głównie poznawczym, które miało na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na stan finansów Poznania i wywołanie dyskusji, służącej uruchomieniu działań ratujących miejską, czyli naszą, kasę.
Więcej…
 
Bajka o stadionie
Krzysztof Ulas   
wtorek, 22 lutego 2011 16:21

Miało być pięknie, gospodarnie i taniej dla wszystkich. Miało być bezpieczniej i zyskownie. Jak na razie jest szybko, drogo, niegospodarnie, a nade wszystko koszty utrzymania rosną lawinowo.

Więcej…
 
Budżet 2011: to rada miasta ponosi odpowiedzialność
Tadeusz Dziuba   
piątek, 28 stycznia 2011 11:14

 

…projekt budżetu na 2011 nie jest koniecznym krokiem ku przeciwdziałaniu skutkom poważnego zadłużenia (…). Prezydentowi nie starczyło ani odwagi, ani wyobraźni, ani też wiedzy (…), by zaproponować radzie miasta budżet, który zapoczątkowałby kreowanie lepszej finansowej przyszłości poznańskiej wspólnoty samorządowej.
Więcej…
 
Społeczne czytanie budżetu – Poznań 2011
Lech Mergler   
poniedziałek, 10 stycznia 2011 01:26
Debata nad budżetem Poznania na 2011 rok z powodu wyborów samorządowych odbywa się później niż zwykle. To najważniejsza kwestia publiczna w mieście w ciągu roku. W ślad za pierwszą, zeszłoroczną próbą, niektóre środowiska społeczne w Poznaniu angażują się w tę debatę próbując wpłynąć na ostateczny kształt planu przychodów i wydatków miejskich.
Więcej…
 
Stadion - beczka z ruchomym dnem: radni dołożą 93 mln PLN
Redakcja   
sobota, 05 czerwca 2010 09:04

Prezydent zażądał od rady miasta kolejnej dużej kwoty, której zabrakło na dokończenie stadionu zwanego miejskim, oraz jego okolic. Mistrzostwo Polski zdobyte przez Lecha, głównego użytkownika obiektu, nie rozmiękczyło jednak wystarczająco radnych na ostatniej sesji. Zgłosili wątpliwości, protesty, zażądali czasu, bo to już kolejna "podwyżka" wydatków. Niebawem, we wtorek na sesji, decyzja zapadnie. Przedstawiamy podstawowe zestawienia kosztów, na co dodatkowa kasa ma iść i jak będzie wydawana.

Więcej…
 
POLSKA STOLICA... DROŻYZNY
Lech Mergler   
piątek, 12 lutego 2010 12:03

Olimpijskie... nie igrzyska, ale ceny usług komunalnych są udziałem Poznania. Jak doniosły w ostatnich dniach ogólnopolskie media – Poznań wygrywa w kolejnym, krajowym rankingu: na najwyższe w Polsce koszty w tej dziedzinie. Znany bajarz z pl. Kolegiackiego, Mirosław K., jak i zresztą włodarze innych, drogich miast, tłumaczą to inwestycjami poczynionymi przez miasta. Naprawdę? Rozejrzyjmy się wokół...

Więcej…
 
RANKING - Poznań w czołówce najdroższych miast
Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel (Głos Wielkopolski)   
piątek, 12 lutego 2010 11:59
Obyś w bogatym mieście żył! Tego możemy życzyć tym, za którymi nie przepadamy. Poznaniacy coś wiedzą na ten temat. Co roku władze stolicy Wielkopolski łupią ich portfele, wprowadzając maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych i podwyższając ceny usług komunalnych. Z raportu „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że już nie Warszawa, a właśnie Poznań jest najdroższym miastem.
 
 
Więcej…
 


Strona 1 z 2