Wybory samorządowe 2010
Czym się różni ptaszek?
Maciej Wudarski   
wtorek, 15 marca 2011 09:52

W Głosie Wlkp. z 11.marca br. ukazał się artykuł Pauliny Jęczmionki pt. „Kampania wyborcza kosztowała miliony” w którym gazeta próbuje zestawić ze sobą wydatki komitetów wyborczych poniesione pdczas kampanii samorządowej. Zagłębiając się w treść, zwłaszcza w odsyłacze, można się teoretycznie dowiedzieć, czego wyliczone kwoty dotyczą, jednak wspólne ich zestawienie na infografie jest już całkowicie nieuzasadnione.

Więcej…
 
"Studenci na piątkę:" ich pierwszy wyborczy raz…
Pasmo Student   
czwartek, 20 stycznia 2011 02:53
Niczym w Ulicy Sezamkowej, ten tekst również sponsoruje litera. Jest nią litera „P”: „P” jak Poznań, poznaniacy, jak podsumowanie noworoczne i… jak Pasmo Student.
Więcej…
 
Grobelizm i jego krytycy – władza jednej szóstej…
Lech Mergler   
poniedziałek, 06 grudnia 2010 03:57


Zgodnie z tym, co od dawna głosili dziennikarze i eksperci, R.Grobelny wygrał wybory i może panować nad Poznaniem nawet przez cztery lata. Przekleństwo wyborcze „jeszcze więcej grobelizmu dla Poznania” spełniło się jednak bardzo symptomatycznie.
Więcej…
 
Najdalej od R.Grobelnego – Oświadczenie KWW My.Poznaniacy
KWW My.Poznaniacy   
poniedziałek, 29 listopada 2010 00:39
Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie My.Poznaniacy wydał oświadczenie odnoszące się do manipulacji opinią publiczną, dokonane przez przedstawiciela komitetu wyborczego R.Grobelnego, sugerującego jakiegoś rodzaju bliskość obu komitetów (red.)
Więcej…
 
My-Poznaniacy to Nowa Solidarność
Lidia Makowska (Gdańsk)   
czwartek, 11 listopada 2010 20:09
Informacja o składzie Komitetu Poparcia KWW My.Poznaniacy obiegła media w zasadzie w całej Polsce. Wielu z członków Komitetu Poparcia napisało dlaczego warto poprzeć My.Poznaniacy. Poniżej prezentujemy nieco dłuższy tekst o ludziach tworzących My-Poznaniacy, napisany przez aktywistkę miejską i społecznika z Gdańska, która porównuje powstanie i działalność naszego oddolnego ruchu  obywatelskiego do gdańskiej Solidarności z roku 1980.
Więcej…
 
Polityka można polubić. Zwłaszcza w internecie
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
czwartek, 21 października 2010 19:37

Wpis na blogu zastępuje konferencję prasową, a zaproszenie do znajomych na portalu Facebook jest niczym uściśnięcie ręki wyborcy. Poznańska kampania samorządowa wystartowała w sieci.

Więcej…
 
Kandydaci: zatrzymać odpływ poznaniaków
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
czwartek, 21 października 2010 19:30

 

O komunikacji, finansach i ucieczce mieszkańców z miasta dyskutowali w Zamku kandydaci na prezydenta Poznania. W debacie w Zamku, zorganizowanej przez "Głos Wielkopolski" i Radio Merkury wzięli udział Grzegorz Ganowicz (PO), Tadeusz Dziuba (PiS), Jacek Jaśkowiak (Stowarzyszenie My-Poznaniacy) oraz urzędujący prezydent Ryszard Grobelny (startuje jako niezależny). Nieobecny był kandydat SLD Jacek Dariusz Bachalski.
Więcej…
 
My-Poznaniacy zaprezentowali kandydatów
Gazeta Wyborcza   
czwartek, 21 października 2010 19:28

 

- Na naszych listach są kandydaci w wieku od 18 do 80 lat, kobiety stanowią 35 proc. kandydatów - mówi Andrzej Białas, pełnomocnik wyborczy Stowarzyszenia My-Poznaniacy.
Więcej…
 


Strona 1 z 5