Wybory samorządowe 2010
Jaśkowiak: po 12 latach Poznań dojrzał do zmian
Gazeta Wyborcza   
czwartek, 21 października 2010 19:20

 

Dwanaście lat to wystarczający okres, żeby zrealizować swoją wizję. Ryszard Grobelny ma je już za sobą. Ja proponuję inne spojrzenie na miasto. Chcę Poznania nowoczesnego nie tylko w zakresie infrastruktury, ale i mentalnie. Wzorem jest dla mnie Zurych - mówi Jacek Jaśkowiak*, kandydat na prezydenta Poznania ze stowarzyszenia My-Poznaniacy.
Więcej…
 
Podemski: sondaż Ankietera zawiera błędy metodologiczne
Redakcja   
niedziela, 17 października 2010 09:43
W piątek 15 października, Gazeta Wyborcza opublikowała pierwszy sondaż wyborczy dotyczący kandydatów na prezydenta Poznania. Według sondażu, obecny prezydent R. Grobelny wygrywa w cuglach – może nawet i w pierwszej turze. Sęk w tym, iż w sondażu nie zapytano respondentów o Jacka Jaśkowiaka, który będzie kandydatem KWW My.Poznaniacy. Poniżej prezentujemy wyniki sondażu, list w tej sprawie jaki komitet My.Poznaniacy, popierany przez nasze Stowarzszenie, wystosował do Gazety Wyborczej oraz komentarz socjologa, prof. UAM, dr hab.  Krzysztofa Podemskiego, zwracający uwagę na poważne błędy metodologiczne, podważające wiarygodność rzeczonego badania.
Więcej…
 
Maria Pasło-Wiśniewska: poznańskiej PO nie zależy na zmianach
Łukasz Cieśla (Głos Wlkp.)   
niedziela, 10 października 2010 22:21
Obszerna rozmowa dziennikarza "Głosu Wielkopolskiego(Polska)" z Marią Pasło-Wiśniewską, 7 października br. Rozmówczyni w poprzednich wyborach konkurowała z Ryszardem Grobelnym, obecnie stoi na czele Komitetu Poparcia dla Porozumienia My Poznaniacy jako jego Promotor.
Więcej…
 
Jaśkowiak: Miasto europejskie, przyjazne mieszkańcom
Janusz Ludwiczak (portal www.lazarz.pl)   
sobota, 09 października 2010 19:42
Rozmowa Janusza Ludwiczaka z Jerzym Jaśkowiakiem, kandydatem na Prezydenta Poznania, startującym z komitetu wyborczego Stowarzyszenia "My Poznaniacy" dla portalu www.lazarz.pl
Więcej…
 
Dlaczego popieram kandydata Porozumienia My.Poznaniacy na prezydenta Poznania?
Maria Pasło-Wiśniewska   
środa, 06 października 2010 00:23

 W ostatnich latach realizując nasze demokratyczne prawo do wyborów jesteśmy w swego rodzaju klinczu. Partie polityczne zdominowały scenę ograniczając nasz wybór. Często wybieramy mniejsze zło lub nie korzystamy z naszego prawa do wyborów, bo nie mamy na kogo głosować.

Więcej…
 
Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie MY.POZNANIACY
redakcja   
środa, 06 października 2010 00:11

Komitet zarejestrowany 24 września 2010 r.

Pełny skład

PEŁNOMOCNIK WYBORCZY:

1. Andrzej Białas – inżynier elektryk, dyrektor handlowy w Teletrze, prezes zarządu osiedla Edwardowo, v-ce prezes zarządu stow. My-Poznaniacy.

PEŁNOMOCNIK FINANSOWY:
2. Małgorzata Maria Paluszczak-Ćwiertnia – ekonomistka, główna księgowa, członek zarządu osiedla Strzeszyn, członkini stow. My-Poznaniacy.
Więcej…
 
Maria Pasło-Wiśniewska za My Poznaniacy i Jaśkowiakiem
Redakcja   
wtorek, 05 października 2010 23:28
Na Marię Pasło-Wiśniewską w drugiej turze poprzednich wyborów prezydenckich zagłosowało około sześćdziesięciu tysięcy poznaniaków. Ta masa ludzi miała już wtedy, cztery lata temu, wystarczające powody, żeby odmówić poparcia R.Grobelnemu i zagłosować na jego główną rywalkę.
Więcej…
 
RychoGrzech, czyli dlaczego się nie różni kandydat
Andrzej Wierzbicki   
niedziela, 03 października 2010 13:09

W nieskonsumowanym oficjalnie w łożu władzy małżeństwie dotychczasowego prezydenta Poznania z Platformą Obywatelską, to on jest mężczyzną, byłym narzeczonym, a raczej porzuconym, długoletnim konkubentem, przynajmniej według dość powszechnych stereotypów kobiecości i męskości.
Więcej…
 


Strona 2 z 5