Marsz Milczenia przeciw przemocy
Rozmowa z Aleksandrą Sołtysiak   
poniedziałek, 28 marca 2011 00:37

  O przemocy, bezpieczeństwie w mieście i podejściu władz miasta do tych problemów mówi   Aleksandra Sołtysiak, członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola i współorganizatorka   poniedziałkowego Marszu Milczenia, zainicjowanego brutalnym morderstwem kobiety.
Więcej…
 
TEMPO 30: strefa uspokojonego ruchu nadchodzi…
Przemysław Andrzejak   
czwartek, 24 marca 2011 01:24W ostatni czwartek, 17 marca br. w siedzibie ZDM przy ulicy Wilczak odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele tej instytucji przedstawili plany zmian systemu komunikacji w centrum. Hasło wywoławcze to TEMPO 30.
Więcej…
 
Półwiejska Vlora
Marcin Muth   
środa, 23 marca 2011 14:24


Za górami, za lasami, hen na skraju świata leży pięknie położone miasto. Jest ono takie dosłownie jak z bajki. Rozłożyło się bowiem w malowniczej zatoce na styku mórz Adriatyckiego i Jońskiego jak piękna dziewczyna na słonecznej plaży. Nazwę też ma jak dziewczyna, bo na imię jej Vlora, a historycznie to ona nawet matką jest. Matką Albanii.
Więcej…
 
Zielona ofensywa i niebiesko-biała zadyszka
Krzysztof Ulas   
środa, 23 marca 2011 13:31
W niedzielę dwa tygodnie temu Kolejorz przegrał z Cracovią. Porażka dotkliwa, bo klub zaczął pogoń za czołówką tabeli i zapowiadał pasmo sukcesów. Za to tydzień później na swoim boisku pokonał Jagiellonię Białystok i w efekcie awansował na piąte miejsce w tabeli. To, że Lech gra nierówno nie jest niespodzianką. Klub miewa przebłyski geniuszu, tylko po to, żeby w kolejnym meczu „głupio” stracić punkty. Lech nie jest jedynym klubem piłkarskim w Poznaniu. Zielona Warta pod skrzydłami nowej Pani prezes, Izabeli Łukomskiej, radzi sobie coraz lepiej.
Więcej…
 
Wyburzyć!
Krzysztof Nawratek   
piątek, 18 marca 2011 08:14
Jeśli więc stoimy w Polsce wobec problemu olbrzymiego głodu mieszkaniowego, jeśli miasta budownictwo komunalne ma na dole listy swoich priorytetów, to czy nie należałoby rozważyć bardziej 'improwizowanych' metod pozyskiwania/przysposabiania lokali mieszkalnych?
Więcej…
 
Jak wspólnie daliśmy kontenerom odpór!
Agnieszka Ziółkowska   
piątek, 18 marca 2011 00:30


Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej rady miasta (11 marca) dyrektor ZKZL J. Pucek zapewniał, że kontenery nie są traktowane jak rozwiązanie problemu deficytu mieszkań socjalnych w Poznaniu. 10 kontenerów przy ul. Średzkiej od kwietnia nie załatwi sprawy tzw. „trudnych lokatorów“ ani nie rozwiąże problemu dewastowanych kamienic. Skąd więc ten upór władzy?
Więcej…
 
KOGO POPIERAMY w wyborach osiedlowych?
Tomasz Wierzbicki   
czwartek, 17 marca 2011 18:14


W poprzednim artykule zachęcaliśmy do wzięcia udziału w wyborach do rad osiedli, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 marca. Teraz chcemy przekonać, że nawet jeśli nie znacie Państwo żadnej z osób startujących na Waszym osiedlu, to jest na kogo głosować!
Więcej…
 
O tym jak w Łodzi mieszkańcy ratują Piotrkowską
Mariusz Sokołowicz   
czwartek, 17 marca 2011 11:15
"Tym jednak, co naprawdę decyduje o wartości Strategii Rozwoju Ulicy Piotrkowskiej, to jej daleko idące uspołecznienie. Należy podkreślić, że dokument ten został nie tyle „skonsultowany”, ile w całości stworzony przez uczestników Sztabu Piotrkowska i który bez zaangażowanych społecznie mieszkańców miasta nigdy by nie powstał."
Więcej…
 
Czym się różni ptaszek?
Maciej Wudarski   
wtorek, 15 marca 2011 09:52

W Głosie Wlkp. z 11.marca br. ukazał się artykuł Pauliny Jęczmionki pt. „Kampania wyborcza kosztowała miliony” w którym gazeta próbuje zestawić ze sobą wydatki komitetów wyborczych poniesione pdczas kampanii samorządowej. Zagłębiając się w treść, zwłaszcza w odsyłacze, można się teoretycznie dowiedzieć, czego wyliczone kwoty dotyczą, jednak wspólne ich zestawienie na infografie jest już całkowicie nieuzasadnione.

Więcej…
 
W drodze do Rzymu
Agnieszka Ziółkowska   
sobota, 12 marca 2011 19:15Sfatygowani, nie przebrani i uciekający wzrokiem przechodnie, rozpaczliwie szukający pierwszej lepszej restauracji, gdzie mogliby zjeść kolację, to turyści: żaden rzymianin nie dopuściłby się takiej profanacji.

Więcej…
 
Urząd do kontenera
Marek Nowak   
sobota, 12 marca 2011 01:56
Projekt, by osoby zagrożone marginalizacją lokować w kontenerach wydaje się kiepski z co najmniej czterech powodów. Pierwsze dwa są natury ideologicznej, dwa kolejne są pragmatyczne.
Więcej…
 
Kontenery "socjalne": apel do władz Poznania
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
piątek, 11 marca 2011 09:46
Zwracamy się z apelem do władz Miasta Poznania o rezygnację z planu budowy osiedli tzw. „kontenerów socjalnych” i umieszczania w nich „trudnych” lokatorów. Projekt, by życiowo niezaradne osoby zagrożone marginalizacją i wykluczeniem zsyłać do kontenerów jako miejsca stałego zamieszkania, bo nie stać ich na czynsz i są dokuczliwe dla otoczenia, jest z wielu zasadniczych powodów skandaliczny i nie do przyjęcia.
Więcej…
 
Chce mi się krzyczeć – „Poznaniacy, obudźcie się!”
Michał Kucharski, Gazeta Wyborcza   
czwartek, 10 marca 2011 03:15
Jestem człowiekiem młodym, studentem, i wciąż wierzę w to miasto, choć niektórzy z moich znajomych już stąd wyjechali (...). Niektórzy z nich, kiedy popierając środowisko Teatru Ósmego Dnia, czy stowarzyszenie My- Poznaniacy staram się z tą zaściankowością w sposób zaangażowany walczyć, mówią, że to walka z wiatrakami.
Więcej…
 
Dlaczego warto zagłosować 20 marca w wyborach do rad osiedli?
Agnieszka Niemira   
wtorek, 08 marca 2011 02:49
20 marca odbędą się w Poznaniu wybory do samorządowych jednostek pomocniczych, czyli rad osiedli. Rady osiedli istnieją w Poznaniu od 1991 roku, ale wybory na tym szczeblu nie cieszyły się dotąd dużą frekwencją, głównie ze względu na ograniczone kompetencje rad. Zeszłoroczna reforma funkcjonalna sprawiła, że tegoroczne wybory mogą i powinny być pod tym względem przełomowe. Jakie są najważniejsze powody, dla których warto 20 marca poświęcić chwilę czasu i wziąć udział w wyborach?
Więcej…
 


Strona 8 z 29