Opinie i Opracowania


Była Miejska Debata Wyborcza i Skaner
Lech Mergler   
piątek, 07 października 2011 21:17


Zgodnie z zapowiedziami w środę, 5 października br., w klubie Meskalina odbyła się publiczna debata z udziałem kandydatów do Sejmu, podsumowująca w Poznaniu Miejski Skaner Wyborczy. Trzeba odnotować to wydarzenie, a przede wszystkim wstępnie ocenić i sformułować pierwsze wnioski.
Więcej…
 
Miejski Skaner Wyborczy – Poznań: wyniki zbiorowe i indywidualne
Redakcja   
środa, 05 października 2011 12:52Równocześnie z rozpoczęciem Miejskiej Debaty Wyborczej dziś (środa, 5 października '11) o godz. 18.00 – ogłaszamy wyniki Miejskiego Skanera Wyborczego – Poznań. Przedstawiamy opracowanie zbiorcze wyników oraz wszystkie ankiety indywidualnie.
Więcej…
 
Miejski Skaner Wyborczy – wstępne oceny
Michał Kucharski   
wtorek, 04 października 2011 14:30

Zostały ostatnie dni do wyborów 9 października. Kongres Ruchów Miejskich, zgodnie z uchwałami, uczestniczy w debacie wyborczej. Inicjatywa Miejskiego Skanera Wyborczego rozwija się, kandydaci do Sejmu i Senatu wypełniają ankiety, a o przedsięwzięciu piszą media. W Poznaniu, w środę 5.10 br., w klubie Meskalina o godz. 18.00 będzie można osobiście poznać poglądy i zamiary najaktywniejszych poznańskich pretendentów do poselskich mandatów, dotyczące najważniejszych miejskich wyzwań.
Więcej…
 
Miejski Skaner Wyborczy wystartował..
Oprac. Lech Mergler   
sobota, 17 września 2011 00:58


W czwartek, 15 września br. w Warszawie, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, odbyła się konferencja prasowa Kongresu Ruchów Miejskich poświęcona prezentacji Miejskiego Skanera Wyborczego. Zaproszeni zostali, obok mediów, przedstawiciele głównych sił politycznych, startujących w wyborach.
Więcej…
 
Kongres po Kongresie
Redakcja   
wtorek, 23 sierpnia 2011 11:52W minioną sobotę (20 sierpnia br.) odbyło się w Warszawie pierwsze spotkanie Zespołu Koordynacyjnego (ZK) Kongresu Ruchów Miejskich (KRM). Zespół jest ciałem powołanym jedną z kongresowych uchwał, a jego zadaniem jest przygotowanie uczestnictwa KRM w nadchodzącej kampanii wyborczej oraz zinstytucjonalizowanie KRM.
Więcej…
 
Lepper’s dead a „obywatele” do Senatu chcą
Lech Mergler   
poniedziałek, 15 sierpnia 2011 16:03

Andrzej Lepper się powiesił a „Obywatele do Senatu” jednak nie skumali się z SLD. To ogólnopolska półka polityki. Czy takie fakty na niej zachodzące przynoszą coś istotnego z punktu widzenia miejskich ruchów obywatelskich? Moim zdaniem i owszem, co najmniej trochę..
Więcej…
 
Kozek versus Stańczyk: polemika o ruchach miejskich
ResPublika Nowa   
niedziela, 10 lipca 2011 18:23

1 lipca br. na portalu ResPubliki Nowej Xawery Stańczyk ogłosił krytyczny tekst na temat ruchów miejskich pt. „Konserwa u bram”. Podniecił on cokolwiek uczestników Kongresu Ruchów Miejskich. 8 lipca ResPublika opublikowała polemikę Bartka Kozka. Polecamy oba materiały (red.).
Więcej…
 
O Tezach o Mieście i demokracji w działaniu
Lidia Makowska, Marcin Gerwin   
środa, 06 lipca 2011 00:49
W środę, 29 czerwca 2011 r., w samo południe, w Gdańsku, Sopocie, Rumi, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu uczestnicy i uczestniczki „Kongresu Ruchów Miejskich” (18-19 czerwca 2011) symbolicznie przybili na drzwiach miejskich ratuszy „Tezy o Mieście”. Czego z tej akcji nauczyliśmy się w skali ogólnopolskiej? Co odkryliśmy?
Więcej…
 


Strona 1 z 3