sport


Strefa kibica na stadion Szyca!?
Lech Mergler   
czwartek, 04 sierpnia 2011 00:39W poprzedni wtorek odbyło się w końcu spotkanie organizatorów Strefy kibica i właściwych służb z mieszkańcami Centrum i radą osiedla Stare Miasto, która spotkanie to zorganizowała. Z jednej strony po to, żeby mieszkańcy dowiedzieli się, co ich czeka, z drugiej – żeby władze wiedziały, co mieszkańcy o tym myślą.
Więcej…
 
Polskie stadion story
Kamil Gosk   
wtorek, 26 lipca 2011 10:30


Od małego marzyłem o nowoczesnej infrastrukturze sportowej w Polsce, przede wszystkim o nowoczesnych stadionach. Old Trafford, czy Signal Iduna Park – właśnie takie konstrukcje oczami wyobraźni widziałem w posiadaniu polskich klubów piłkarskich. Idealnie wypielęgnowana murawa, czyste krzesełka poprzecinane symetrycznie wyznaczonymi schodami, taki widok naprawdę cieszy oko.
Więcej…
 
Kibole w centrum uwagi – nie tylko Poznania
Stow. My-Poznaniacy, Kamil Gosk   
niedziela, 08 maja 2011 13:52


W związku z głośnymi kontrowersjami wokół awantury na stadionie w Bydgoszczy 3 maja, publikujemy Oświadczenie Stowarzyszenia na temat zawstydzającego zachowania pierwszego kibola Poznania – prezydenta miasta oraz
komentarz namiętnego kibica piłki nożnej z My-Poznaniacy, Kamila Goska.
Więcej…
 
Stadion know-how Miejski of Poznań City
Kamil Gosk   
wtorek, 05 kwietnia 2011 00:39


Oglądając robotników zmagających się z wężem strażackim na nowo położonej murawie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, po raz kolejny zaczynam się zastanawiać o co chodzi z tym całym zamieszaniem wokół największej inwestycji w naszym mieście.
Więcej…
 
Quo Vadis Warto?
Krzysztof Ulas   
niedziela, 03 kwietnia 2011 00:16


Pani prezes pierwszoligowego klubu piłkarskiego Warta, Izabela Łukomska-Pyżalska zapowiedziała niedawno, że wycofa się z jego finansowania jeśli operator Stadionu Miejskiego ustali zbyt wysokie stawki za wynajem obiektu na mecze. Władze Lecha czując się już niemalże u siebie deklarują, że drożyć się nie będą. Nowa prezes jeszcze nic właściwie nie zrobiła, a już mówi o zakończeniu kariery. Dziwne?
Więcej…
 
Zielona ofensywa i niebiesko-biała zadyszka
Krzysztof Ulas   
środa, 23 marca 2011 13:31
W niedzielę dwa tygodnie temu Kolejorz przegrał z Cracovią. Porażka dotkliwa, bo klub zaczął pogoń za czołówką tabeli i zapowiadał pasmo sukcesów. Za to tydzień później na swoim boisku pokonał Jagiellonię Białystok i w efekcie awansował na piąte miejsce w tabeli. To, że Lech gra nierówno nie jest niespodzianką. Klub miewa przebłyski geniuszu, tylko po to, żeby w kolejnym meczu „głupio” stracić punkty. Lech nie jest jedynym klubem piłkarskim w Poznaniu. Zielona Warta pod skrzydłami nowej Pani prezes, Izabeli Łukomskiej, radzi sobie coraz lepiej.
Więcej…