Życie społeczne
Nie/cykliczny nie/satyryczny, nie/obiektywny nie/tygodnik*
Krzysztof Ulas   
poniedziałek, 14 września 2009 11:03
Społeczeństwo pod czujnym okiem władzy (w cywilnej czarnej koszulce)
Sennie przeleciało nam te dni siedem tygodnia, który właśnie dobiega końca, oj sennie. Niże na zachodzie zaakcentowały swoją obecność, choć z chmur co i rusz po niebie przepływających, deszczu nie było. Radni też znudzeni krążyli po okolicy i przysiadali w ławach, strony internetowe na służbowych laptopach oglądając. Media zaspały i ominęły temat bardzo ważny, a Prezydent Poznania przypomniał nam dowcip, bardzo stary i, zdawałoby się, do naszych czasów już nie pasujący.
Więcej…
 
Nie/cykliczny nie/satyryczny, nie/obiektywny nie/tygodnik*
Krzysztof Ulas   
poniedziałek, 07 września 2009 09:21
Na szczęście do ostrego strzelania nie doszło, choć czasami niewiele brakowało. Fot. Krzysztof Ulas
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Tydzień 36 Roku Pańskiego 2009 przeleciał niczym puszka z bombardy wystrzelona. Huku za dużo nie było, ale temperatura podnosiła się chwilami znacznie. Na niedobór emocji narzekać więc nie mogliśmy, wiele starych spraw niezałatwionych do dziś, ciągnęło się niczym psy wygłodniałe za konduktem żałobnym.
Więcej…
 
Nie/cykliczny nie/satyryczny, nie/obiektywny nie/tygodnik*
Krzysztof Ulas   
poniedziałek, 31 sierpnia 2009 18:42
Wydarzenia tego tygodnia mogą sprawić, że wybuchnie to i owo. Fot. Krzysztof Ulas
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Działo się w tym tygodniu, oj działo. Zresztą dziać się będzie się jeszcze niejedno. Ogólnie nerwów i złości było co nie miara, choć niektórzy uznają, że warto było sobie ciśnienie podnieść.
Więcej…
 
Chałupnicze społeczeństwo obywatelskie
Administrator   
piątek, 05 czerwca 2009 08:51
Mamy poczucie, że musimy sami sobie udziergać to społeczeństwo obywatelskie, ponieważ urzędy i organizacje pozarządowe nie doceniają naszej aktywności. Rozmowa z Anną Gizą-Poleszczuk*
Więcej…
 


Strona 3 z 3