Nasze tematy
W tym dziale zapoznasz się z materiałami na temat interesujących nas zagadnień, które odnoszą się do całego miasta Poznania, nawet jeśli nie ujawniają się w każdym jego miejscu. Często traktują one o systemach miejskich jako całości i o ich funkcjonowaniu. Czasem prezentujemy tu materiały o innych miastach, które równie dobrze pasują do Poznania.

Wybory osiedlowe – podsumowanie
Agnieszka Niemira, Maciej Wudarski   
czwartek, 31 marca 2011 02:57
20 marca br. odbyły się w Poznaniu wybory do 42 rad osiedli – jednostek pomocniczych miasta Poznania. Spośród 1257 kandydatów, mieszkańcy wybrali 678 radnych osiedlowych. Frekwencja wyniosła zaledwie 7,7%, mimo iż wybory (po raz pierwszy) odbyły się w jednym terminie.
Więcej…
 
Marsz Milczenia przeciw przemocy
Rozmowa z Aleksandrą Sołtysiak   
poniedziałek, 28 marca 2011 00:37

  O przemocy, bezpieczeństwie w mieście i podejściu władz miasta do tych problemów mówi   Aleksandra Sołtysiak, członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola i współorganizatorka   poniedziałkowego Marszu Milczenia, zainicjowanego brutalnym morderstwem kobiety.
Więcej…
 
Zielona ofensywa i niebiesko-biała zadyszka
Krzysztof Ulas   
środa, 23 marca 2011 13:31
W niedzielę dwa tygodnie temu Kolejorz przegrał z Cracovią. Porażka dotkliwa, bo klub zaczął pogoń za czołówką tabeli i zapowiadał pasmo sukcesów. Za to tydzień później na swoim boisku pokonał Jagiellonię Białystok i w efekcie awansował na piąte miejsce w tabeli. To, że Lech gra nierówno nie jest niespodzianką. Klub miewa przebłyski geniuszu, tylko po to, żeby w kolejnym meczu „głupio” stracić punkty. Lech nie jest jedynym klubem piłkarskim w Poznaniu. Zielona Warta pod skrzydłami nowej Pani prezes, Izabeli Łukomskiej, radzi sobie coraz lepiej.
Więcej…
 
Jak wspólnie daliśmy kontenerom odpór!
Agnieszka Ziółkowska   
piątek, 18 marca 2011 00:30


Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej rady miasta (11 marca) dyrektor ZKZL J. Pucek zapewniał, że kontenery nie są traktowane jak rozwiązanie problemu deficytu mieszkań socjalnych w Poznaniu. 10 kontenerów przy ul. Średzkiej od kwietnia nie załatwi sprawy tzw. „trudnych lokatorów“ ani nie rozwiąże problemu dewastowanych kamienic. Skąd więc ten upór władzy?
Więcej…
 
KOGO POPIERAMY w wyborach osiedlowych?
Tomasz Wierzbicki   
czwartek, 17 marca 2011 18:14


W poprzednim artykule zachęcaliśmy do wzięcia udziału w wyborach do rad osiedli, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 marca. Teraz chcemy przekonać, że nawet jeśli nie znacie Państwo żadnej z osób startujących na Waszym osiedlu, to jest na kogo głosować!
Więcej…
 


Strona 3 z 12