Nasze tematy
W tym dziale zapoznasz się z materiałami na temat interesujących nas zagadnień, które odnoszą się do całego miasta Poznania, nawet jeśli nie ujawniają się w każdym jego miejscu. Często traktują one o systemach miejskich jako całości i o ich funkcjonowaniu. Czasem prezentujemy tu materiały o innych miastach, które równie dobrze pasują do Poznania.

Dlaczego warto zagłosować 20 marca w wyborach do rad osiedli?
Agnieszka Niemira   
wtorek, 08 marca 2011 02:49
20 marca odbędą się w Poznaniu wybory do samorządowych jednostek pomocniczych, czyli rad osiedli. Rady osiedli istnieją w Poznaniu od 1991 roku, ale wybory na tym szczeblu nie cieszyły się dotąd dużą frekwencją, głównie ze względu na ograniczone kompetencje rad. Zeszłoroczna reforma funkcjonalna sprawiła, że tegoroczne wybory mogą i powinny być pod tym względem przełomowe. Jakie są najważniejsze powody, dla których warto 20 marca poświęcić chwilę czasu i wziąć udział w wyborach?
Więcej…
 
Felieton Narodowy im. Hannibala Ante Portasa
Marcin Muth   
poniedziałek, 07 marca 2011 14:57

 

Jako dziecko na meczach mogłem usłyszeć rytmiczną przyśpiewkę kibiców. Szła tak: „Za Lecha, za Poznań, za kraj! Trzy razy: sieg heil! sieg heil! sieg heil!”. Ci prości ludzie z nie zawsze łysymi główkami już wtedy przewidzieli, że kiedyś będziemy we wspólnocie europejskiej szukać nowej formuły wyrażania patriotyzmu.
Więcej…
 
Wiara Lecha i „serbski trop” – polemika
Anna Wachowska-Kucharska   
poniedziałek, 07 marca 2011 01:59
Odpowiedź na tekst Norberta Napieraja, radnego Rady Miasta Poznania należącego do związanego z prezydentem Ryszardem Grobelnym klubu radnych Jeszcze Więcej dla Poznania
Więcej…
 
Dziwne przypadki szkoły na Strzeszynie
Ola Binas rozmawia z Arletą Matuszewską   
środa, 16 lutego 2011 13:49

Od wielu lat mieszkańcy Strzeszyna zabiegają o szkołę. Im bliżej pierwszego naboru, tym więcej pojawia się komplikacji. Ostatnio – pomysł połączenia nowo wybudowanej szkoły z gimnazjum na Podolanach. O problemach, ale też sukcesach, opowiada Arleta Matuszewska, przewodnicząca Rady Osiedla Strzeszyn.

Więcej…
 
Przed wyborami – o reformie rad osiedli
Alojzy Szelejewski   
środa, 09 lutego 2011 03:31
Zbliżają się wybory do rad osiedli. U ich podstawy leży reforma rad osiedli i samych osiedli. Przedstawiamy opinię na temat jej założeń, podzielaną przez część naszego Stowarzyszenie (kontrowersja dotyczy łączenia osiedli) i zwięźle oraz klarownie objaśniającą przeprowadzane zmiany.
Więcej…
 


Strona 4 z 12