Nasze tematy
W tym dziale zapoznasz się z materiałami na temat interesujących nas zagadnień, które odnoszą się do całego miasta Poznania, nawet jeśli nie ujawniają się w każdym jego miejscu. Często traktują one o systemach miejskich jako całości i o ich funkcjonowaniu. Czasem prezentujemy tu materiały o innych miastach, które równie dobrze pasują do Poznania.

Żłobki – Poznań przyjazny dzieciom i rodzicom?
Aleksandra Sołtysiak   
niedziela, 22 maja 2011 15:22


W lutym tego roku prezydent RP, Bronisław Komorowski, podpisał tzw. Ustawę żłobkową. Ekonomiści oraz środowiska feministyczne uznały tę ustawę za sukces, bowiem wprowadziła ona elastyczne formy opieki nad dziećmi do lat 3. Intencją ustawodawcy było wprowadzenie takich rozwiązań, by rodzice mogli bez przeszkód powrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i ojcowskim.
Więcej…
 
Kibole w centrum uwagi – nie tylko Poznania
Stow. My-Poznaniacy, Kamil Gosk   
niedziela, 08 maja 2011 13:52


W związku z głośnymi kontrowersjami wokół awantury na stadionie w Bydgoszczy 3 maja, publikujemy Oświadczenie Stowarzyszenia na temat zawstydzającego zachowania pierwszego kibola Poznania – prezydenta miasta oraz
komentarz namiętnego kibica piłki nożnej z My-Poznaniacy, Kamila Goska.
Więcej…
 
Nowa jakość – szukamy alternatyw dla kontenerów
Agnieszka Ziółkówska   
wtorek, 12 kwietnia 2011 23:57
Czy dyskusja o kontenerach (Gazeta Cafe, 06 kwietnia br.) zbliżyła nas do rozwiązania problemu tzw. trudnych lokatorów? Nie. Czy coś zmieniła w prowadzonej na ten temat debacie publicznej? Tak. I była to ZMIANA JAKOŚCIOWA.
Więcej…
 
Nie chodzi tylko o wiosenne mycie szyb
Krzysztof Ulas   
piątek, 08 kwietnia 2011 13:20


Debata o kontenerach do mieszkania dla tzw. „trudnych” lokatorów przyniosła jedną, bezapelacyjną korzyść: pokazała czarno na białym, że w Poznaniu nie ma polityki społecznej, a kontenery to "pomysł" na zaniedbany problem społeczny a nie mieszkaniowy. Poniższy tekst ilustruje rzecz na konkretnym przykładzie (red).
Więcej…
 
Stadion know-how Miejski of Poznań City
Kamil Gosk   
wtorek, 05 kwietnia 2011 00:39


Oglądając robotników zmagających się z wężem strażackim na nowo położonej murawie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, po raz kolejny zaczynam się zastanawiać o co chodzi z tym całym zamieszaniem wokół największej inwestycji w naszym mieście.
Więcej…
 


Strona 2 z 12