Nasze tematy
W tym dziale zapoznasz się z materiałami na temat interesujących nas zagadnień, które odnoszą się do całego miasta Poznania, nawet jeśli nie ujawniają się w każdym jego miejscu. Często traktują one o systemach miejskich jako całości i o ich funkcjonowaniu. Czasem prezentujemy tu materiały o innych miastach, które równie dobrze pasują do Poznania.

Grobelizm w polityce mieszkaniowej
Maria Wilska   
czwartek, 24 września 2009 23:20
Jednym z ustawowych obowiązków gmin (jest nią także miasto Poznań - i to, w przeciwieństwie do wielu innych, bardzo majętną) jest troska o zapewnienie mieszkań wszystkim mieszkańcom. W Poznaniu jest kilkaset osób bezdomnych. Prezydent Grobelny wolał wydać 45 milionów (równowartość ok. 250 mieszkań) na mieszkanie dla bezdomnych słoni, które potem musiał w pośpiechu sprowadzać, bo okazało się, że bezdomnych słoni nie ma w Poznaniu ani jednego.
 
Więcej…
 
Grobelizm ciąg dalszy
Maciej Machajski   
poniedziałek, 21 września 2009 20:06
Prezydent Grobelny odpowiedział na artykuł Michała Wybieralskiego pt. "
Grobelizm, czyli tak się rządzi w Poznaniu" postem na swoim blogu. Niestety, zamiast rzeczowej odpowiedzi na zarzuty, prezydent wolał zaatakować samego autora (nazywając go "młodym i początkującym dziennikarzem") oraz pomawiając go o promowanie "roszczeniowego socjalizmu". W ten sposób prezydent po raz kolejny dowiódł, że nie potrafi patrzeć w przyszłość i wyobrazić sobie miasta przyjaznego mieszkańcom, a jedynie sięga do przeszłości. Poniżej przedstawiamy odpowiedź Michała Wybieralskiego z Gazety Wyborczej (2022-09-20).
Więcej…
 
Grobelizm, czyli tak się rządzi w Poznaniu
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 18 września 2009 12:23

Przedstawiamy artykuł Michała Wybieralskiego z "Gazety Wyborczej" (17. 09. 2009) o tym jak prezydent Grobelny przekształcił Poznań w spółkę z o. o. sięgając przy tym do naszych porfteli i obniżając naszą jakość życia.

Więcej…
 
MPK nie decyduje, a ZTM robi swoje
Krzysztof Ulas   
piątek, 31 lipca 2009 08:06

Skrót MPK rozszyfrować potrafi każdy poznaniak. Czym jest ZTM? Niezorientowanym podpowiadamy, że jest to Zarząd Transportu Miejskiego. Powołany na początku bieżącego roku operator komunikacji miejskiej. Mamy więc w poznaniu przedsiębiorstwo odpowiedzialne za jeżdżenie i mamy też jednostkę, która mówi temu pierwszemu dokąd i z jaką częstotliwością ma to robić. Istny cyrk.

Więcej…
 
Poznaniak coraz częściej broni drzew
Justyna Suchecka (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 06 lipca 2009 15:40

 

Widzą wycinkę za oknem i od razu chwytają za telefon. Domagają się interwencji od urzędników i mediów. Tak postępuje dziś coraz więcej mieszkańców naszego miast.

 

Więcej…
 


Strona 12 z 12