Nasz temat budżet

Stadion - beczka z ruchomym dnem: radni dołożą 93 mln PLN
Redakcja   
sobota, 05 czerwca 2010 09:04

Stadion czy studnia do wrzucania miejskich pieniędzy?
Prezydent zażądał od rady miasta kolejnej dużej kwoty, której zabrakło na dokończenie stadionu zwanego miejskim, oraz jego okolic. Mistrzostwo Polski zdobyte przez Lecha, głównego użytkownika obiektu, nie rozmiękczyło jednak wystarczająco radnych na ostatniej sesji. Zgłosili wątpliwości, protesty, zażądali czasu, bo to już kolejna "podwyżka" wydatków. Niebawem, we wtorek na sesji, decyzja zapadnie. Przedstawiamy podstawowe zestawienia kosztów, na co dodatkowa kasa ma iść i jak będzie wydawana.

Więcej…
 
POLSKA STOLICA... DROŻYZNY
Lech Mergler   
piątek, 12 lutego 2010 12:03

Poznań, nasze drogie, drogie miasto.
Olimpijskie... nie igrzyska, ale ceny usług komunalnych są udziałem Poznania. Jak doniosły w ostatnich dniach ogólnopolskie media – Poznań wygrywa w kolejnym, krajowym rankingu: na najwyższe w Polsce koszty w tej dziedzinie. Znany bajarz z pl. Kolegiackiego, Mirosław K., jak i zresztą włodarze innych, drogich miast, tłumaczą to inwestycjami poczynionymi przez miasta. Naprawdę? Rozejrzyjmy się wokół...

Więcej…
 
RANKING - Poznań w czołówce najdroższych miast
Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel (Głos Wielkopolski)   
piątek, 12 lutego 2010 11:59
Obyś w bogatym mieście żył! Tego możemy życzyć tym, za którymi nie przepadamy. Poznaniacy coś wiedzą na ten temat. Co roku władze stolicy Wielkopolski łupią ich portfele, wprowadzając maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych i podwyższając ceny usług komunalnych. Z raportu „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że już nie Warszawa, a właśnie Poznań jest najdroższym miastem.
 
 
Więcej…
 
Po uchwaleniu budżetu w Głosie Wielkopolskim
Bogna Kisiel (Głos Wielkopolski)   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 20:49
"Poznań ma budżet na 2010 rok". Poniżej prezentujemy artykuł, który ukazał się w Głosie Wielkopolskim po uchwaleniu budżetu dla Poznania.
Więcej…
 
Po uchwaleniu Budżetu materiały Gazety Wyborczej
Michał Wybieralski, Adam Kompowski (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 20:48
"Poznań ma budżet marzeń Platformy"Poniżej prezentujemy tekst, który ukazał się w Gazecie Wyborczej po uchwaleniu budżetu dla Poznania.
Więcej…
 
BUDŻET, czyli jakim/czyim kosztem marzy władza?
Lech Mergler   
niedziela, 03 stycznia 2010 11:51
Zbiórka na odsetki długu miasta.
Największym problem z uchwalonym 22 grudnia 2009 r. budżetem Poznania (wraz z planem inwestycyjnym na 5 lat) polega na jego arbitralnej, czyli społecznie nieuzgodnionej, skrajnej jednostronności. Mówiąc po ludzku, nikt się nie pytał poznaniaków, czy godzą się na daleko idącą rezygnację z zaspokojenia szeregu podstawowych potrzeb ogółu (komunikacyjnych, mieszkaniowych, edukacyjnych, rekreacyjnych, z zakresu zdrowia i opieki społecznej, i in.) – których kosztem na dziś i na ileś lat potem, będą realizowane nie-podstawowe potrzeby pewnej zdecydowanej mniejszości. Chodzi głównie o stadion Lecha z dodatkami, Termy na Malcie, Rock in Rio, jako wielkie wydatki inwestycyjne + kilka pomniejszych i bez sensu (np. wiadukt na III ramą, której nie ma, albo tramwaj do dworca - zbędny i wątpliwy luksus). Komentarz nasz i wystąpienia społeczne, info medialne – poniżej, wraz z fotami z akcji perswazyjnej wobec radnych pod salą sesyjną, gdzie budżet uchwalano.
Więcej…
 
Materiały dodatkowe dotyczące budżetu Miasta Poznania na rok 2010
Redakcja   
niedziela, 03 stycznia 2010 10:39
Budżetowi mogą pomóc tylko święci?
Szanowni czytelnicy. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie budżetu na rok 2010.
Więcej…
 
Oświadczenie poznańskich organizacji pozarządowych w sprawie budżetu Poznania na 2010 rok.
Redakcja   
niedziela, 03 stycznia 2010 09:57
Poznań, wiemy jak marnować publiczne pieniądze.

Szanowni Państwo,

22 grudnia dla mieszkańców Poznania dzień szczególny – w tym dniu Rada Miasta Poznania debatować będzie nad budżetem Miasta Poznania na 2010 rok. Być może budżet ten będzie przez naszych Radnych uchwalony.

Więcej…
 


Strona 1 z 2