Nasz temat budżet
Po uchwaleniu budżetu w Głosie Wielkopolskim
Bogna Kisiel (Głos Wielkopolski)   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 20:49
"Poznań ma budżet na 2010 rok". Poniżej prezentujemy artykuł, który ukazał się w Głosie Wielkopolskim po uchwaleniu budżetu dla Poznania.
Więcej…
 
Po uchwaleniu Budżetu materiały Gazety Wyborczej
Michał Wybieralski, Adam Kompowski (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 20:48
"Poznań ma budżet marzeń Platformy"Poniżej prezentujemy tekst, który ukazał się w Gazecie Wyborczej po uchwaleniu budżetu dla Poznania.
Więcej…
 
BUDŻET, czyli jakim/czyim kosztem marzy władza?
Lech Mergler   
niedziela, 03 stycznia 2010 11:51
Największym problem z uchwalonym 22 grudnia 2009 r. budżetem Poznania (wraz z planem inwestycyjnym na 5 lat) polega na jego arbitralnej, czyli społecznie nieuzgodnionej, skrajnej jednostronności. Mówiąc po ludzku, nikt się nie pytał poznaniaków, czy godzą się na daleko idącą rezygnację z zaspokojenia szeregu podstawowych potrzeb ogółu (komunikacyjnych, mieszkaniowych, edukacyjnych, rekreacyjnych, z zakresu zdrowia i opieki społecznej, i in.) – których kosztem na dziś i na ileś lat potem, będą realizowane nie-podstawowe potrzeby pewnej zdecydowanej mniejszości. Chodzi głównie o stadion Lecha z dodatkami, Termy na Malcie, Rock in Rio, jako wielkie wydatki inwestycyjne + kilka pomniejszych i bez sensu (np. wiadukt na III ramą, której nie ma, albo tramwaj do dworca - zbędny i wątpliwy luksus). Komentarz nasz i wystąpienia społeczne, info medialne – poniżej, wraz z fotami z akcji perswazyjnej wobec radnych pod salą sesyjną, gdzie budżet uchwalano.
Więcej…
 
Materiały dodatkowe dotyczące budżetu Miasta Poznania na rok 2010
Redakcja   
niedziela, 03 stycznia 2010 10:39
Szanowni czytelnicy. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie budżetu na rok 2010.
Więcej…
 
Oświadczenie poznańskich organizacji pozarządowych w sprawie budżetu Poznania na 2010 rok.
Redakcja   
niedziela, 03 stycznia 2010 09:57

Szanowni Państwo,

22 grudnia dla mieszkańców Poznania dzień szczególny – w tym dniu Rada Miasta Poznania debatować będzie nad budżetem Miasta Poznania na 2010 rok. Być może budżet ten będzie przez naszych Radnych uchwalony.

Więcej…
 
Oświadczenie Federacji Anarchistycznej w sprawie planowanego na rok 2010 budżetu Miasta Poznania
Federacja Anarchistyczna s. Poznań O.Z.Z. Inicjatywa Pracownicza   
niedziela, 03 stycznia 2010 09:27
W dniu 22 grudnia ma dojść na forum Rady Miasta do debaty i ewentualnego uchwalenia budżetu Miasta Poznania na rok 2010. Zarówno forma przeprowadzonych konsultacji społecznych i dyskusji nad budżetem, jak również jego struktura wydatków i priorytetów, budzi nasz głęboki sprzeciw.
Więcej…
 


Strona 2 z 2