Edukacja
Zarżnąć ucznia jako wieprza, czyli reforma oświaty a’la Poznań
Michał Kucharski   
środa, 28 marca 2012 00:35

Nieudana likwidacja Gimnazjum 57, któremu i tak prezydent grozi mniejszym obwodem, skandaliczne postępowanie z ZST na Golęcinie. W dalszym ciągu trwa bałagan wokół tak zwanej reformy systemu oświaty w Poznaniu – już na czwartkowej sesji głosowane będą obwody szkół gimnazjalnych. W międzyczasie media donoszą o tym, że prezydent poszukuje odpowiedzialnych za chaos urzędników. Powoli przebija się również do mediów informacja, że przychodzi czas na licea. Cały ten chaos trwa, a
końca jego nie widać.
Więcej…
 
Rzecznik Praw Obywatelskich do MEN ws likwidacji szkół
Redakcja   
czwartek, 22 marca 2012 01:14

Rzecznik Praw Obywatelskich, pani prof. Irena Lipowicz, niespełna miesiąc temu wystąpiła z pismem do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie masowej likwidacji gminnych/miejskich placówek oświatowych – szkół i przedszkoli. Wszystkie argumenty RPO w tej sprawie pojawiły się w poznańskiej debacie publicznej. Polecamy lekturę pisma RPO – zwłaszcza radnym-likwidatorom i dziennikarzom ochoczo kibicującym likwidatorskim ambicjom prezydenta Poznania (red.).
Więcej…
 
Uwaga rodzice uczniów gimnazjów – nr 24, 25 i 57!
Anna Wachowska-Kucharska   
piątek, 02 marca 2012 01:00W związku z informacjami kolportowanymi przez prezydenta Poznania i jego służby, przedkładamy w trybie interwencyjnym materiał na temat wymogów powiadamiania o zamiarze likwidacji gimnazjów – rodziców uczniów dzieci, które chodzą do gimnazjów objętych likwidacyjnymi uchwałami. Nie tylko wymienionych trzech i także jeśli czas uchwalonej likwidacji wykracza poza 2012 rok! (red.)
Więcej…
 
Gimnazjum 24, czyli co może rada osiedla Panu Prezydentowi
Redakcja   
środa, 22 lutego 2012 01:57


Niby dla oszczędności, które kosztują znacznie więcej niż są warte, choć niekoniecznie płacimy z góry, w złotówkach – trwa nadal zabawa szkolna, w ciuciubabkę: władz Poznania ze społecznościami szkolnymi (i przedszkolnymi). Zasadniczo niemal nikt w szkołach nie jest pewien dnia ani godziny, bo władza działa wg zasady catch as catch can (zamykaj, likwiduj co tylko się uda, dowolnym sposobem).
Więcej…
 
Życie szkolne w czasie restrukturyzacji: list otwarty, ułaskawienie (?)
Redakcja   
poniedziałek, 23 stycznia 2012 02:07


Przygnębiający spektakl, o urzędowej nazwie „restrukturyzacja sieci szkół”, którego I akt zakończył się niedawno zejściem ze sceny (wreszcie) wicesprawcy wokół- i wewnątrzszkolnego chaosu – S.Hinca – trwa nadal. Na sesji 10 stycznia br. rada miasta ogłosiła miłą dla pewnej europolskiej fundacji wolę likwidacji paru placówek, tych, z którymi mogło to pójść szybko. Ale to rzeczywiście dopiero akt pierwszy (red.).
Więcej…
 


Strona 1 z 3