Polityka komunikacyjna
Dlaczego nie zaskakuje wypadek na ul. Królowej Jadwigi
Włodzimierz Nowak   
niedziela, 27 stycznia 2013 13:19


W ostatnich dniach kolejny wypadek na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z Półwiejską i Górną Wildą zbulwersował mieszkańców miasta. Znowu kierowca potraktował jak autostradę ulicę przebiegającą pod domami, w których mieszkają ludzie, przy jednym z najbardziej obleganych węzłów pasażerskich. Niby wypadki się zdarzają... Ale w tym przypadku i miejscu kontekst, niestety, jest bardzo wymierny i przejrzysty.
Więcej…
 
Przebudowa ul. Kolejowej na Łazarzu – konsultacje społeczne
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
środa, 23 stycznia 2013 01:45
W ramach ogłoszonych przez ZDM konsultacji społecznych złożyliśmy uwagi do Projektu przebudowy ul. Kolejowej w Poznaniu. Tematem jest wygląd i parametry całej ulicy, oraz bardzo znacząca kwestia drzew ulicznych.

Więcej…
 
Przystanek Folwarczna nadal walczy o dostęp do miasta
Z Krzysztofem Bartosiakiem rozmawia Przemysław Andrzejak   
piątek, 11 stycznia 2013 08:58„Przystanek Folwarczna” to bardziej idea niż obiekt lub miejsce. Idea wzięła się z potrzeb mieszkańców, którzy, jako mieszkańcy miasta, chcą mieć dostęp do miejskiej komunikacji publicznej, gdy władze robią, co mogą, by ich tego pozbawić i przymusić do korzystania z samochodu (red.).
Więcej…
 
Kłopoty z komunikacją miejską – listy od Czytelników.
Redakcja   
sobota, 29 grudnia 2012 17:07


Coraz częściej docierają do nas sygnały od Czytelników o problemach związanych z komunikacją miejską w Poznaniu. Poniżej publikujemy dwa listy, które otrzymaliśmy niemal równocześnie. To głosy sfrustrowanych mieszkańców, którym
o ironio ZTM utrudnia, zamiast ułatwić komunikację w mieście.
Więcej…
 
O dwadzieścia groszy, tylko nie płacz, proszę…
Lech Mergler   
środa, 12 grudnia 2012 14:05
Pora przyznać się do naiwności. Wydawało mi się, że w naszym dość racjonalnym mieście władza, która chce uchodzić za racjonalną, zaakceptuje racjonalne propozycje mieszkańców, przedstawione w trybie racjonalnej, statutowej procedury, czyli obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Tak się nie stało, racjonalizm władzy został przeceniony i bilety tramwajowe będą droższe już od stycznia.
Więcej…
 
Jak zebraliśmy podpisy przeciw podwyżce cen biletów tramwajowych
Przemysław Andrzejak, współpr. Włodzimierz Nowak   
poniedziałek, 10 grudnia 2012 05:42
Od ponad tygodnia oficjalnie wiadomo, że zebraliśmy wystarczającą liczbę poprawnych podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta ws. zamrożenia podwyżki cen biletów tramwajowych na rok i przedłużenia ważności biletów 15-minutowych. Sam projekt uchwały spełnia także kryteria formalne i Rada Miasta pochyli się nad nim podczas sesji we wtorek, 11 grudnia. To pierwsza obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w Poznaniu.
Więcej…
 
Stanowisko w sprawie projektów Ronda Rataje
My-Poznaniacy & Inwestycje dla Poznania   
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:46

Trwają debaty nad ostatecznym kształtem projektu przebudowy Ronda Rataje. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poddał pod uwagę mieszkańców pięć wariantów.  Spór idzie o to, kto "ma mieć lepiej"? Piesi, kierowcy, rowerzyści? I kogo schować pod ziemię...  My-Poznaniacy i Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania przedstawiają swoje warianty, w tym "szósty"..
Więcej…
 
Głos mieszkańca w sprawie przebudowy Ronda Rataje
Miłosz Lisiecki   
sobota, 10 listopada 2012 08:29

Publikujemy opinię Czytelnika skierowaną do Zarządu Dróg Miejskich w ramach konsultacji społecznych, dotyczącą wariantów przebudowy ronda Rataje. Jak wiadomo jest ich pięć i w największym uproszczeniu różnią się tym, jaki rodzaj ruchu – samochodowy, tramwajowy,  autobusowy, pieszy, rowerowy – ma być poprowadzony na powierzchni, a jaki pod ziemią.. (red.)
Więcej…
 


Strona 1 z 7