Polityka komunikacyjna
Mobilny Poznań zamierza kłuć urzędników
Joanna Leśniewska (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 23 kwietnia 2010 01:00

Ulice od Starego Rynku do mostu Teatralnego powinny zamienić się w deptak. Poznań musi otworzyć się na ludzi - mówi Kamil Hajdukiewicz, założyciel stowarzyszenia Mobilny Poznań.

Więcej…
 
Trzecia rama? To rzeczywiście kosmiczny pomysł
Włodzimierz Nowak   
piątek, 19 marca 2010 01:00

 

To koncepcja iście kosmiczna: nieaktualna, zaszkodziłaby miastu, a do tego nas na nią nie stać - o planach budowy trzeciej ramy komunikacyjnej w Poznaniu pisał Włodzimierz Nowak w zeszłorocznej debacie na łamach Gazety Wyborczej.

Więcej…
 
Poznańskie Forum Transportowe o Strategii Poznań 2030
[email protected]   
sobota, 13 marca 2010 17:36

Poznań ma projekt rozwoju na 20 lat, nazwany strategią Poznań 2030. Strategia ustalana była generalnie po cichu, po kątach i pod stołem, bez jakiejś realistycznej możliwości włączenia się szerszych środowisk społecznych w jej formułowanie. Ze sporym opóźnieniem otrzymaliśmy dokument, który dotyczy jednej z licznych dziedzin  życia miasta, uwzględnionych w projekcie Strategii – transportu i komunikacji. To Wnioski z konferencji na temat transportu w Strategii Poznań 2030, odbytej w ramach Poznańskiego Forum Transportowego 27 stycznia br. Materiał jest krytyczny i jakoś o nim zbyt głośno nie było... Pewną satysfakcję przynosi fakt, że nasze stowarzyszenie dużo wcześniej głosiło tezy, we Wnioskach... poparte przez autorytatywną organizację fachowców – choćby o brakach w zakresie transportu publicznego albo deklaratywności miejskich programów.

Więcej…
 
Poznańskie Forum Transportowe
Przemysław Andrzejak   
sobota, 13 marca 2010 12:47
Poznańskie Forum Transportowe o Strategii Poznań 2030

Poznań ma projekt rozwoju na 20 lat, nazwany strategią Poznań 2030. Strategia ustalana była generalnie po cichu, po kątach i pod stołem, bez jakiejś realistycznej możliwości włączenia się szerszych środowisk społecznych w jej formułowanie.

Więcej…
 
Szybciej: koleją po aglomeracji
[email protected]   
niedziela, 21 lutego 2010 11:23
W piątek, 19 lutego  br. na wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania i Komisji Komunikacji, Budownictwa i Infrastruktury Powiatu Poznańskiego radni miejscy i powiatowi dyskutowali nad perspektywami rozwoju kolei aglomeracyjnej. Transport szynowy to jedyna realistyczna alternatywa dla indywidualnego transportu samochodowego, który coraz większymi korkami blokuje Poznań codziennie ze wszystkich stron.
Więcej…
 
Tramwaj chętnie, ale czy prywatny?
Jacek Hryniewiecki   
środa, 13 stycznia 2010 19:52
Poniżej zamieszczamy naszą próbę wkładu w dyskusję, do jakiej zaprosiła Gazeta Wyborcza, na temat artykułu opublikowanego na jej łamach o pomysłach coraz bardziej rozfantazjowanego magistratu na prywatne linie tramwajowe w Poznaniu. Temat jest ogromnie ważny. Tutaj tytułem uzupełnienia przytaczamy fragment Ustawy o samorządzie gminnym, w której stoi jak byk napisane, że m.in. tramwaje to zadanie własne gminy. I nie sposób w niej znaleźć stwierdzenie, że takim zadaniem jest piłkarski albo rockowy szołbiznes, czy jakikolwiek inny...  Na co więc ustawa nakazuje wydawać nasze wspólne środki w pierwszej kolejności?
Więcej…
 
Prywatny tramwaj zawiezie nas na Naramowice?
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
środa, 13 stycznia 2010 19:50

 

Jest szansa na zbudowanie wyczekiwanej trasy tramwajowej na Naramowice i przedłużenie linii z Ogrodów do al. Polskiej. Pod warunkiem, że znajdą się prywatni inwestorzy

Więcej…
 
Mobilny Poznań zabiega o...
[email protected]   
niedziela, 27 grudnia 2009 22:59
Fot. www.mobilnypoznan.info
No właśnie o co? Stowarzyszenie Mobilny Poznań chce promować bezpieczną, szybką i efektywną komunikację miejską. Poniżej prezentujemy dwa pisma, które dowodzą, że dobre pomysły przychodzą równocześnie do wielu głów. Skarga na zarządcę oświetlenia na ulicy Głogowskiej (*.pdf rozmiar ponad 9 mb) i pismo w sprawie standardów  (*.pdf rozmiar ok. 600 kb), skierowane do Prezydenta Miasta Poznania, Ryszarda Grobelnego. Zachęcamy do lektury, więcej pod adresem: www.mobilnypoznan.info
 


Strona 3 z 4