Sprawy rowerowe
Biały rower: wyrzut sumienia ZDM?
Sławomir Czyżewski   
środa, 01 września 2010 12:12

Promowanie transportu samochodowego, połączone z niechęcią do budowania dróg rowerowych prowadzą do śmierci osób, które za środek lokomocji wybrały rower. ZDM ochoczo reaguje na absurdalne żądanie ze strony pojedynczej osoby usunięcia „ghost bike’a” z Mostu Dworcowego, najwyraźniej nie życząc sobie, by  ktokolwiek upamiętniał tragiczny w skutkach wypadek.

Więcej…
 
Rowerzyści chcą przeżyć na poznańskich drogach
Przemysław Andrzejak   
środa, 28 kwietnia 2010 11:25
Ghost bike na Moście Dworcowym
Tragiczny wypadek na moście Dworcowym sprzed czterech niemal tygodni, w którym rowerzystka zginęła pod kołami pędzącego auta, zmobilizował organizacje skupiające rowerzystów i zajmujące się ruchem drogowym do intensywniejszych działań. Tego wypadku nie byłoby bowiem, gdyby na moście Dworcowym podczas dobudowywania drugiej jezdni wyznaczono drogę dla rowerów.
Więcej…
 
Ruszyła batalia o kasę po festiwalu Rock in Rio
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 23 kwietnia 2010 01:00
Poznań wie jak marnować publiczne pieniądze
Na co przeznaczyć 32 mln zł, które miały pójść na festiwal Rock in Rio? Organizacje społeczne chcą części pieniędzy na drogi rowerowe.
Więcej…
 
Rowerzyści pikietowali przed magistratem
Katarzyna Fertsch (Głos Wielkopolski)   
piątek, 16 kwietnia 2010 01:00
Rowerzyści pikietowali przed magistratem
Na placu Kolegiackim o godz. 13 zebrało się dzisiaj kilkudziesięciu rowerzystów. Jednak, tak szybko, jak zjawili się protestanci, tak pojawiła się policja, która zaczęła ich spisywać. Do około 30-40 pikietujących wyszedł przedstawiciel ZDM.
Więcej…
 
Rowerzyści protestowali przed urzędem
Michał Wybieralski, Paweł Biedalak (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 16 kwietnia 2010 01:00

Kilkudziesięciu rowerzystów przyjechało w czwartek o godz. 13 pod Urząd Miasta na pl. Kolegiackim, by przypomnieć władzom Poznania o swoich problemach z poruszaniem się po mieście.

Więcej…
 
Rowerzyści w proteście przejechali ulicami miasta
Katarzyna Fertsch (Głos Wielkopolski)   
sobota, 10 kwietnia 2010 01:00

Cykliści związani z Rowerownią na Rozbracie upamiętnili w piątek śmierć rowerzystki, która tydzień temu zginęła potrącona przez samochód na Moście Dworcowym. Kilkaset osób wyruszyło o godz. 18.00 z Placu Wolności i przejechało ulicami miasta. Oni też ustawili na moście Dworcowym, gdzie zginęła 27-letnia Katarzyna, biały rower. Ma przypominać o tragedii.

Więcej…
 
Rowerowe nie daj się
Przemysław Andrzejak   
sobota, 03 kwietnia 2010 18:58
Rowerowa debata w Gazeta Cafe
Wiosna przyszła w szybkim tempie niosąc ze sobą bardzo ciepłe powietrze. Po tak długiej i mroźnej zimie aura zachęca do wyjścia z domu – na spacer, na rower, pobiegać po zasypanych piaskiem chodnikach albo nie do końca ogarniętych ścieżkach. Jak co roku, gdy znika śnieg, widok dziur w asfalcie, zapadniętych studzienek, pozalewanych, jeszcze mało zielonych nawierzchni uzmysławia, jak katastrofalne skutki przynosi działanie mrozu.
Więcej…
 
W środę debata rowerowa w Gazeta Cafe
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 15 marca 2010 21:19

Poznaniacy na rowery!
Coraz więcej Polaków będzie jeździć na rowerach. Tego się nie da zatrzymać - uważa Marcin Hyła z GDDKiA, który pojawi się na środowej debacie "Gazety" na temat rowerowego Poznania. Prezentujemy rozmowę która pojawiła się w Gazecie Wyborczej.

 

 

Więcej…
 
Poznańskie standardy, czyli jak się nie tworzy "dokumentów"
Przemysław Andrzejak, Krzysztof Ulas   
czwartek, 28 stycznia 2010 12:03
Po lekturze propozycji standardów, rowerzyści wybuchli...śmiechem.
Na początku tego roku z małym poślizgiem, urzędnicy przekazali do konsultacji: „Warunki techniczne dróg rowerowych na terenie miasta Poznania”.Jest, jest, jest, w końcu ukazał się tak długo oczekiwany dokument określający jak te drogi mają wyglądać, to znaczy miał być, ale niestety nie wyszło tak jak tego chcieliśmy.
Więcej…
 


Strona 1 z 2