Problemy
Książka o Starołęce prosi się o wydanie... Kto pomoże?
Zenon Sarbak   
czwartek, 15 listopada 2012 18:16W związku z 85. rocznicą przyłączenia Starołęki do miasta Poznania, która minęła w 2010 roku, profesor Zenon Sarbak opracował monografię tej dzielnicy oraz przyległych osiedli – Minikowa i Marlewa. Niestety, książka na tę okazję nie ukazała się drukiem mimo poparcia Rady Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo. Autor postanowił jednak znowu podjąć starania o wydanie książki, tak aby ukazała się ona przed 90. rocznicą włączenia Starołęki do Poznania. Można pomóc!
Więcej…
 
Forty moje, mojsze i najmojsze 2 – „Kernwerk”: odpowiedź
Krzysztof Kłoskowski + Grzegorz Gołębniak   
wtorek, 21 sierpnia 2012 02:27

Ponieważ chyba tylko od społecznego zaangażowania mieszkańców zależy przetrwanie poznańskich fortyfikacji, podjęliśmy ten temat. Obecnie publikujemy odpowiedź lidera stow. „Kernwerk” na zarzuty z „Listu otwartego”, popartą pozytywną opinią Miejskiej Konserwator Zabytków o działalności Stowarzyszenia na terenie fortu Va „Bonin”. W uzupełnieniu – punkt widzenia znanego poznańskiego działacza na rzecz ochrony przyrody Grzegorza Gołębniaka. Czy o sporze dotyczącym fortu Va wie Rada Osiedla Piątkowo? (red.)
Więcej…
 
Poznańskie forty – moje, mojsze i najmojsze…: List, komentarz, riposta
Redakcja   
sobota, 18 sierpnia 2012 00:03


Pierścieniowy system poznańskich fortyfikacji jest jednym z najcenniejszych tego rodzaju zabytków w Europie. Obiekty te nie są generalnie w dobrym stanie, stąd zaangażowanie w ich rewitalizację i utrzymanie trudno przecenić. Zwłaszcza, że władze nie bardzo mają pomysł na forty, a i kasy skąpią, bo motywację ich wyczerpuje np. płacenie za wymianę trawy na stadionie. Słyszy się jednak niestety o konfliktach pomiędzy środowiskami interesującymi się fortyfikacjami Poznaniu.  
Więcej…
 
List do rady miasta ws statutu Teatru Ósmego Dnia
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
środa, 23 maja 2012 23:09


W związku z niepojętą sytuacją polegającą na tym, iż rada miasta na XXXI sesji (wczoraj) odrzuciła w głosowaniu uchwałę ws przyjęcia wymaganej ustawą zmiany statutu jednej z najbardziej zasłużonych i współcześnie znanych instytucji kultury w Poznaniu, jako jedynej! – Teatru Ósmego Dnia – wystosowaliśmy pismo do radnych. Dwa inne oświadczenia, które otrzymaliśmy – załączamy. Plus wyciąg z informacji prasowej o tym, jak którzy radni się w tej sprawie zachowali, do zapamiętania (red.).
Więcej…
 
Poznańscy rajcy przeciw reklamowemu badziewiu
Paweł Bajerlein   
wtorek, 22 maja 2012 01:46Szpetota przestrzeni wypełnionej kakofonią wszechobecnych reklam jest już nie do wytrzymania ale wciąż… nie do ruszenia. Obecne uregulowania prawne w tym zakresie okazują się nieskuteczne. Stąd inicjatywa poznańskich radnych na dzisiejszej sesji rady (red.)
Więcej…
 
Obywatelska Rada Kultury odrzuca niedostateczne konsultacje społeczne
Obywatelska Rada Kultury   
środa, 28 marca 2012 01:39


Kilka dni temu otrzymaliśmy materiał nadany w imieniu wyłonionej niedawno w Poznaniu Obywatelskiej Rady Kultury. Radę wybrało Otwarte Forum Kultury, a jej istnienie zaplanował Poznański Kongres Kultury. Tematem są konsultacje społeczne programu rozwoju kultury w województwie wielkopolskim (red.).
Więcej…
 
Co ma Poznań do Wisławy Szymborskiej….
Lech Mergler   
wtorek, 07 lutego 2012 04:05

Jest coś zawstydzającego, ale także ludzkiego w próbach błyśnięcia światłem odbitym od wielkości przy okazji zdarzeń głośnych, z tą wielkością związanych. Odejście, fizyczne, Wisławy Szymborskiej takie próby przyniosło, od rozczulających po żenujące. Tylu żarliwych czytelników jej poezji, wcześniej gdzieś zakonspirowanych, nagle z hukiem się ujawniło! I jakżeby inaczej – paru „oburzonych”…
Więcej…
 
DZIŚ!!! Wybory Obywatelskiej Rady Kultury – Teatr Nowy
Redakcja   
poniedziałek, 30 stycznia 2012 02:04Publikujemy zaproszenie organizatorów na dzisiejsze wybory Obywatelskiej Rady Kultury – w Teatrze Nowym, o godz. 18.00. Plus załącznik o samej radzie, jej wyborze i okolicznościach.
Więcej…
 


Strona 1 z 5