Poznań sp. z o.o.

Miasto porzundne, ludzie też, i co dalej?
Merkuriusz Poznań   
czwartek, 27 maja 2010 09:54

Poznań to porzundne miasto porzundnych mieszkańców?
W Poznaniu "porzundek" jest kategorią główną – estetyczną, aksjologiczną, etyczną, egzystencjalną i pewnie jeszcze jakąś inną, choćby ekonomiczną... Czy to tak jest, że Poznań to porzundne miasto porzundnych mieszkańców? Czy to znaczy dużo czy niekoniecznie? Zapraszamy do lektury felietonu...

Więcej…
 
Porozumienie ponad złodziejami
Lech Mergler   
poniedziałek, 17 maja 2010 17:19

Image
Po siódme - „nie kradnij", ale czy nie jest także gwałtem na własności porzucanie jej, zaniedbywanie? - pytał Lech Mergler w felietonie, który ukazał się w poznańskim miesięczniku Merkuriusz nr 2/2010.

Więcej…
 
Europejska Stolica...Kotleta?
Stowarzyszenie Inner Art   
sobota, 13 lutego 2010 19:22
Image
Kolejna ważna instytucja kulturalna zniknie z mapy Poznania? Po kinie Malta, kinie Amarant i Głośnej Samotności kolejny ważny punkt kulturalny na mapie miasta ma przestać istnieć. Zgodnie z decyzją dyrektora ZKZL z dnia 04.02.2023 Stowarzyszenie Kontekst Sztuki, które prowadziło galerię Inner Spaces ma opuścić budynek przy ul. Jackowskiego 5/7 do końca lutego. Jest to finałem ciągnących się ponad 2 lata negocjacji z ZKZL odnośnie przedłużenia umowy użyczenia.
Więcej…
 
Jak Poznań stawia na sport?
Redakcja   
piątek, 12 lutego 2010 09:34
Poznań stawia na sport...
Poznań po raz kolejny przegrał rywalizację o organizację igrzysk młodych. Stosunkiem 42:47 na korzyść Nankinu członkowie MKOL wskazali organizatora drugiej letniej olimpiady młodzieży. Przewaga Chin była miażdżąca, dlaczego więc tak nikła była różnica? Nie jest tajemnicą, że Poznań pod względem infrastruktury praktycznie nie istnieje na sportowej mapie świata. PO zyskuje w sondażach bo nie jest PiSem, a Poznań był wysoko, bo nie był wzbudzającymi opory Chinami?
Więcej…
 
Poznań a igrzyska. Warto się starać?
Radowsław Nawrot (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 12 lutego 2010 09:26
W staraniach o igrzyska Poznań może być przygotowany i zdeterminowany. Faktu jednak, że ma tylko 600 tys. mieszkańców, nie przeskoczy. Dlatego musi się liczyć z tym, że o wygraną będzie trudno. I nadal się zgłaszać.
Więcej…
 
Przegraliśmy z Chinami w walce o olimpiadę
Radosław Nawrot (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 12 lutego 2010 09:24
Stolica Wielkopolski nie będzie miastem olimpijskim. W walce o prawo do organizacji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Poznań przegrał z chińskim Nankinem 42:47. Zadecydował... kryzys gospodarczy!
Więcej…
 
Poznań: rozwój czy odcinanie kuponów przeszłości....?
Włodzimierz Nowak   
czwartek, 21 stycznia 2010 20:22
Czerwona kartka dla Ryszarda Grobelnego
W poznańskiej "Gazecie Wyborczej" z zeszłego czwartku (14.01 br.) ukazał się artykuł Michała Wybieralskiego omawiający wyniki badania opinii mieszkańców Poznania, zebranych w ramach badania opinii mieszkańców 32 największych polskich miast. Wykonała je Pracownia Badań Społecznych i dotyczyło ono różnych aspektów funkcjonowania miast, z których pochodzą respondenci. Już tytuł artykułu „Poznań dobry do życia. I do władzy mają tu zaufanie” zachęca do lektury i mocno intryguje.
Więcej…
 
Jaki Poznań, takie Rio?
Łukasz Świderek (Ścigacz.pl)   
sobota, 02 stycznia 2010 17:07

Poniżej prezentujemy artukuł jaki ukazała się na łamach portalu www.scigacz.pl. Jest to spojrzenie z innej niż zwykle strony. Magistrat wielokrotnie podkreślał, że festiwal Rock in Rio to wielka szansa dla Poznania, ale i dla Toru Poznań. Jak się okazuje, perspektywa miłośników wyścigów samochodowych, również nie cieszy "sukces" kulturalny naszego miasta.

Więcej…
 


Strona 1 z 3