Poznań sp. z o.o.
Golęcin, czyli łakomy kąsek: o likwidacji zespołu szkół technicznych
Tadeusz Dziuba   
poniedziałek, 05 marca 2012 14:37


Władze miasta zaplanowały (już dawno) rozwiązanie zespołu szkół technicznych przy ul. Golęcińskiej i dokonanie innych przekształceń, oznaczających zlikwidowanie istniejącego tam od sześćdziesięciu pięciu lat szkolnictwa publicznego. Pod presją protestujących obywateli powstała podobno w umysłach rządzącej Poznaniem większości koncepcja zrealizowania tego zamysłu za rok. A nuż za rok protesty będą mniejsze, a nuż za rok się uda...
Więcej…
 
Protest przeciw sprzedaży Hipodromu Wola
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
niedziela, 27 listopada 2011 22:46


Jak już pisaliśmy, władze województwa wielkopolskiego planują sprzedaż swoich udziałów w spółce Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola sp. z o.o. Niesie to w przyszłości realne zagrożenie dla kilkudziesięciu hektarów zachodniego klina zieleni, dostarczając potencjalnym inwestorom argumentu za dopuszczeniem zabudowy  w postaci tzw. "świętego prawa własności". Dlatego protestujemy.
Więcej…
 
WOLA: wszystko na sprzedaż…?
Maciej Wudarski   
sobota, 26 listopada 2011 01:50


Kiedy ponad miesiąc temu zakończyła się procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Otoczenie jeziora Rusałka”, wydawało się, że można otrzeć pot z czoła, zaparzyć gorącą herbatę i odetchnąć – kolejny fragment zachodniego klina zieleni został, po blisko czterech latach pracy, zabezpieczony przed zabudową.
Więcej…
 
Lotnisko Ławica: okoliczni mieszkańcy mówią DOŚĆ!
Mieszkańcy Przeźmierowa   
niedziela, 30 stycznia 2011 16:18
Publikujemy list mieszkańców Przeźmierowa do władz Poznania i województwa w sprawie działalności lotniska Ławica. Nie budzi on zdziwienia, przeciwnie – to nieodpowiedzialność władz publicznych i zarządu portu lotniczego zadziwia, bo przez kilkanaście lat nie zrobiły nic, żeby lotnisko przenieść z terenu intensywnie zurbanizowanego. I  działały na rzecz inwestycji zwiększających uciążliwość lotniska dla dziesiątek tysięcy mieszkańców aglomeracji (red.).
Więcej…
 
Miasto porzundne, ludzie też, i co dalej?
Merkuriusz Poznań   
czwartek, 27 maja 2010 09:54

W Poznaniu "porzundek" jest kategorią główną – estetyczną, aksjologiczną, etyczną, egzystencjalną i pewnie jeszcze jakąś inną, choćby ekonomiczną... Czy to tak jest, że Poznań to porzundne miasto porzundnych mieszkańców? Czy to znaczy dużo czy niekoniecznie? Zapraszamy do lektury felietonu...

Więcej…
 
Porozumienie ponad złodziejami
Lech Mergler   
poniedziałek, 17 maja 2010 17:19

Po siódme - „nie kradnij", ale czy nie jest także gwałtem na własności porzucanie jej, zaniedbywanie? - pytał Lech Mergler w felietonie, który ukazał się w poznańskim miesięczniku Merkuriusz nr 2/2010.

Więcej…
 
Europejska Stolica...Kotleta?
Stowarzyszenie Inner Art   
sobota, 13 lutego 2010 19:22
Kolejna ważna instytucja kulturalna zniknie z mapy Poznania? Po kinie Malta, kinie Amarant i Głośnej Samotności kolejny ważny punkt kulturalny na mapie miasta ma przestać istnieć. Zgodnie z decyzją dyrektora ZKZL z dnia 04.02.2023 Stowarzyszenie Kontekst Sztuki, które prowadziło galerię Inner Spaces ma opuścić budynek przy ul. Jackowskiego 5/7 do końca lutego. Jest to finałem ciągnących się ponad 2 lata negocjacji z ZKZL odnośnie przedłużenia umowy użyczenia.
Więcej…
 
Jak Poznań stawia na sport?
Redakcja   
piątek, 12 lutego 2010 09:34
Poznań po raz kolejny przegrał rywalizację o organizację igrzysk młodych. Stosunkiem 42:47 na korzyść Nankinu członkowie MKOL wskazali organizatora drugiej letniej olimpiady młodzieży. Przewaga Chin była miażdżąca, dlaczego więc tak nikła była różnica? Nie jest tajemnicą, że Poznań pod względem infrastruktury praktycznie nie istnieje na sportowej mapie świata. PO zyskuje w sondażach bo nie jest PiSem, a Poznań był wysoko, bo nie był wzbudzającymi opory Chinami?
Więcej…
 


Strona 1 z 3