Poznań sp. z o.o.
Zgrobelizowany dyskurs publiczny
Lech Mergler   
wtorek, 08 grudnia 2009 21:29

Ryszard Grobleny układa pasjansa w pracy.
W piątkowym wydaniu tubylczej Gazety Wyborczej ukazała się długa na pełną kolumnę bez reklam, rozmowa trzech dzienikarzy Gazety (Bojarski L., Kompowski A., Wybieralski M.) z  R. Grobelnym, prezydentem Poznania. Miała ona zamykająco podsumowywać cykl artykułów poświęconych zarządzaniu miastem naszym przez włodarza jego. Kurtuazja i dobre maniery zdominowały postawy znanych poznańskich dziennikarzy, stąd powstał w efekcie utwór cokolwiek zgrobelizowany.To jest taki, w którym PRawda wygrywa z prawdą, prezydent jest zawsze za, a nawet przeciw, byle tylko nikt inny nie miał racji. W imię publicznego zdrowia ludności zamieszkującej gród Mieczysława I, Bolesława Ch. i Przemysła II, czyli pro publico bono zmuszeni byliśmy skomentować (kursywą) odpowiedzi Ryszarda G...

Więcej…
 
Poznański biznes o grobelizmie
Lech Mergler   
piątek, 04 grudnia 2009 12:50
Ryszard Grobleny układa pasjansa w pracy.
W poprzedni piątek w poznańskiej Gazecie Wyborczej ukazał się mój artykuł "
Ryszard Grobelny – kasjer czy gospodarz miasta?". Jednym z najciekawszych głosów-komentarzy i na forum Gazety Wyborczej, i potem na spotkaniu stowarzyszenia My-Poznaniacy, była wypowiedź pana Jacka  Jaśkowiaka, poznańskiego biznesmena. Wskazał na niedostatki zarządzania Poznaniem widoczne z perspektywy biznesu, w kategoriach ekonomicznych. Zapraszam do lektury opracowania tego wystąpienia, uzupełnionego o bardzo aktualny komentarz budżetowy. Niewielką jego część pozwoliłem sobie dalej skomentować.
Więcej…
 
Ryszard Grobelny - kasjer, czy gospodarz Poznania?
Maciej Machajski   
piątek, 20 listopada 2009 15:36
Image
W Poznaniu dla władzy miasto to głównie federacja firm działających w jego granicach, a mieszkańcy to ich klienci - konsumenci. Są ważni, jeśli kupują i dają zarobić - pisze
w Gazecie Wyborczej Lech Mergler, wiceprezes Stowarzyszenia My-Poznaniacy. 
Więcej…
 
Rower dla Prezydenta Grobelnego
Jacek Jaśkowiak   
poniedziałek, 19 października 2009 08:28
"W krajach starej Unii włodarze miast dążą do zwiększania udziału transportu publicznego i ograniczenia samochodowego. W Poznaniu należy założyć pożądane proporcje i odpowiednio dzielić środki. Może dyskusja w "Gazecie" pozwoli wypracować kompromis" - pisze Jacek Jaśkowiak w debacie Gazety Wyborczej.
Więcej…
 
Zagadka grobelizmu: sam sobie sterem
Andreas Billert   
piątek, 02 października 2009 08:47

Image
Prezydent Grobelny uważa, że jego zadaniem jest budowanie "autorskiej" filozofii rozwoju miasta i wcielanie jej w życie. Sam pyta kogo trzeba, sam interpretuje odpowiedzi i sam decyduje, co dobre, a co nie - pisze w dyskusji nad "grobelizmem" na łamach Gazety Wyborczej dr Andreas Billert, członek stowarzyszenia My-Poznaniacy.

Więcej…
 
Grobelizm w polityce mieszkaniowej
Maria Wilska   
czwartek, 24 września 2009 23:20
Ulica imienia Ryszarda Grobelnego czy samowoli developerów?
Jednym z ustawowych obowiązków gmin (jest nią także miasto Poznań - i to, w przeciwieństwie do wielu innych, bardzo majętną) jest troska o zapewnienie mieszkań wszystkim mieszkańcom. W Poznaniu jest kilkaset osób bezdomnych. Prezydent Grobelny wolał wydać 45 milionów (równowartość ok. 250 mieszkań) na mieszkanie dla bezdomnych słoni, które potem musiał w pośpiechu sprowadzać, bo okazało się, że bezdomnych słoni nie ma w Poznaniu ani jednego.
 
Więcej…
 
Grobelizm ciąg dalszy
Maciej Machajski   
poniedziałek, 21 września 2009 20:06
Image
Prezydent Grobelny odpowiedział na artykuł Michała Wybieralskiego pt. "
Grobelizm, czyli tak się rządzi w Poznaniu" postem na swoim blogu. Niestety, zamiast rzeczowej odpowiedzi na zarzuty, prezydent wolał zaatakować samego autora (nazywając go "młodym i początkującym dziennikarzem") oraz pomawiając go o promowanie "roszczeniowego socjalizmu". W ten sposób prezydent po raz kolejny dowiódł, że nie potrafi patrzeć w przyszłość i wyobrazić sobie miasta przyjaznego mieszkańcom, a jedynie sięga do przeszłości. Poniżej przedstawiamy odpowiedź Michała Wybieralskiego z Gazety Wyborczej (2022-09-20).
Więcej…
 
Grobelizm, czyli tak się rządzi w Poznaniu
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 18 września 2009 12:23

Image
Przedstawiamy artykuł Michała Wybieralskiego z "Gazety Wyborczej" (17. 09. 2009) o tym jak prezydent Grobelny przekształcił Poznań w spółkę z o. o. sięgając przy tym do naszych porfteli i obniżając naszą jakość życia.

Więcej…
 


Strona 2 z 3