Rozwój przestrzenny miasta
Przebudowa Arsenału a planowanie open source
archiKOLEKTYW tekst interwencyjny   
poniedziałek, 07 marca 2011 08:31
3. marca br. minął termin składania prac w konkursie realizacyjnym Urzędu Miasta i SARP na przebudowę Muzeum Wojskowego i Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku w Poznaniu. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 9 dni później. Konkurs jest realizacyjny, co oznacza, że zwycięski projekt wejdzie w życie. 10-osobowe jury, oceniając za zamkniętymi drzwiami ponad 100 projektów, podejmuje decyzję nie tylko o sporej nagrodzie ze środków publicznych. Także decyzję mogącą zdeterminować najważniejszą przestrzeń miejską Poznania – Stary Rynek.
Więcej…
 
Świat ucieka prezydentom
Karol Kobos   
wtorek, 22 lutego 2011 10:01
Hanna Gronkiewicz-Waltz i Hanna Zdanowska bez zażenowania przyznały, że strategiczne planowanie przekracza ich możliwości, bo "świat zmienia się zbyt szybko", a "politycy nie są od snucia dalekosiężnych wizji", tylko od gospodarowania pieniędzmi, które daje "ciotka Unia"
Więcej…
 
Rewitalizacja Śródki: głos socjologa. Na podstawie badania zrealizowanego latem i jesienią 2010.
Marek Nowak   
piątek, 18 lutego 2011 02:27


Śródka pozostaje niezwykle interesującym studium przypadku zmian jakie towarzyszą procesowi rewitalizacji. By jednak oddać istotę problemu, należy wskazać na specyfikę tego procesu, a bardziej precyzyjnie, na ową specyfikę i kontekst w jakim rewitalizacja, jako proces odnowy miasta, się odbywa.

Więcej…
 
Radni radzili: o rewitalizacji i polityce przestrzennej
Lech Mergler   
poniedziałek, 14 lutego 2011 01:36
W minionym tygodniu godne uwagi były na pewno posiedzenia dwóch komisji rady miasta – rewitalizacji oraz polityki przestrzennej. Działalność obu znajduje się w centrum uwagi naszego Stowarzyszenia (obok środowiskowej, budżetowej i rewizyjnej, a także kultury).
Więcej…
 
Uwagi na temat rewitalizacji Śródki
Tadeusz Osyra   
piątek, 11 lutego 2011 07:10
Mimo optymistycznego na ogół nastroju panującego wśród członków Komisji Rewitalizacji, piszącemu te słowa nasunęło się szereg pytań i wątpliwości, których źródła tkwią w efektach „pilotażowego programu rewitalizacji Śródki” realizowanego od pięciu lat przez władze miasta.
Więcej…
 
Monitorujemy radę miasta: Komisja Rewitalizacji, 18 stycznia 2011
Hanna Brendel, Maciej Wudarski   
niedziela, 23 stycznia 2011 21:09
Wudarski: Czy ktoś w tej komisji rozumie na czym ma polegać rewitalizacja? Brendel: Radni powinni przejść szkolenie na temat tego, co to jest i na czym polega rewitalizacja.
Więcej…
 
Polskie miasta – poza Europą
Andreas Billert   
środa, 12 stycznia 2011 10:34
   W świeżo upublicznionym (G Wyborcza z 10 stycznia br.) raporcie podmiotu audytowo-doradczego PricewaterhouseCoopers (obecnie PwC) na temat rozwoju 11 największych polskich miast Poznań wypada słabo. Pod względem postępów przez ostatnie pięć latach jest dopiero na przedostatnim miejscu, przed Szczecinem, a po Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Bydgoszczy i Łodzi.

Więcej…
 
Potrzebny jest masterplan dla śródmieścia Poznania
Andreas Billert (Gazeta Wyborcza)   
niedziela, 10 października 2010 01:49
Przyszły wygląd Poznania winien zależeć od świadomych polityków, a nie od rzuconych przez nich "na żywioł" deweloperów - napisał nasz ekspert Andreas Billert* w Gazecie Wyborczej
Więcej…
 


Strona 2 z 6