Rozwój przestrzenny miasta
Poznań lokalny, globalny cz. 3
[email protected]   
wtorek, 06 kwietnia 2010 15:55

Centrum Kultury Zamek zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu: POZNAŃ. GLOBALNY? LOKALNY?  Odbędzie się ono 8 kwietnia 2010, o godz. 19.00.

Więcej…
 
Poznań jako przestrzeń działania - zaproszenie na debatę
[email protected]   
poniedziałek, 15 marca 2010 09:11



Drugą okazją do publicznej debaty w ramach cyklu "Poznań. Globalny? Lokalny?" będzie spotkanie w najbliższy czwartek na temat partycypacji społecznej: godz. 19.00 sala Pod Zegarem II ptr. CK Zamek. Spotkanie jest otwarte, dla wszystkich, mamy nadzieję,  że przybędą zaproszeni poznańscy radni i działacze społeczni. Szczegółowa informacja poniżej. Zamieszczamy też informacje o poprzednim spotkaniu (Poznań kreatywny?) sprzed miesiąca – relację z Głosu Wlkp., oraz interesujace materiały związane ze spotkaniem: przedstawioną prezentację o Poznaniu oraz artykuł Marka Bańczyka, jednego z uczestników poprzedniego panelu.
ZAPRASZAMY!

 

 
Więcej…
 
Kreatywny Poznań (prezentacja)
Administrator   
poniedziałek, 15 marca 2010 08:57

Szanowni czytelnicy. Poniżej załączamy prezentację Zuzanny Dziuban i Agaty Skórzyńskiej dotyczącej Poznania i związanej z cyklem debat poświęconych strategii rozwoju naszego miasta.


Więcej…
 
Katastrofy a prawo budowlane
Maciej Machajski   
czwartek, 04 marca 2010 19:32
Niedawne trzęsienia ziemi na Haiti i w Chile wywołały w zachodniej prasie gorącą dyskusję na temat... liberalizacji prawa budowlanego. Felietonista ekonomiczny „The Wall Street Journal”, napisał, iż mimo że katastrofa w Chile była o wiele silniejsza (8.8 w skali Richtera) niż na Haiti (7 w skali Richtera), to niską liczbę ofiar w Chile (ponad 700 osób) w porównaniu do Haiti (230 tysięcy osób) można zawdzięczać... liberalnej polityce Augusta Pinocheta, który realizował idea ekonomisty Miltona Friedmana. „To nie przez przypadek,” pisze Stephens, „Chilijczycy mieszkali w murowanych domach, a Haitańczycy w domach ze słomy w chwili gdy nadszedł wilk (czytaj: trzęsienie ziemi) i chciał je zdmuchnąć." Jak to często bywa u neoliberalnych publicystów, teoria przeczy elementarnym faktom.
Więcej…
 
Ryszard Grobelny o polityce miejskiej
[email protected]   
środa, 03 marca 2010 08:59
Na sejmowych stronach internetowych nasi czytelnicy odnaleźli wystąpienie prezydenta Ryszarda Grobelnego na temat niedostatków polityki miejskiej w Polsce. Są to rzeczy niby ogólnie znane, ale sensownie jest otrzymać ich zwięzły i systematyczny wykład, żeby konkretnie wiedzieć jak konkretnie państwo ignoruje miasta: główne motory rozwoju. Z drugiej strony – trudno uniknąć refleksji, że głos na rzecz legislacji, której tak miasta polskie potrzebują dla swojego rozwoju, to żaden krzyk, nawet nie mysi pisk... Dlaczego nie słychać senatorów, posłów, prezydentów największych miast...? Nie wiemy... Może jednak obecna sytuacja prawnej próżni jest jakoś tam korzystna, dla kogoś?
Więcej…
 
Metro i okolice - w odpowiedzi W.Kręglewskiemu
Lech Mergler   
czwartek, 25 lutego 2010 09:00
Wojciech Kręglewski, przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej
W ostatni piątek w Cafe Gazeta podczas dyskusji na temat metra w Poznaniu (relacja Michała Wybieralskiego w GWyborczej  "Metro w Poznaniu – nie tylko prowokacja", polecamy też dyskusję na forum GWyb gość-uczestnik panelu dyskusyjnego, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej w radzie miasta, a jednocześnie szef klubu radnych miejskich PO, Wojciech Kręglewski w polemice, dla poparcia swoich tez, odwołał się do "aspiracji mieszkańców", a także ich "wolności wyboru".
Więcej…
 
POZNAŃ GLOBALNY? LOKALNY? Zaproszenie na debatę
[email protected]   
piątek, 12 lutego 2010 08:17

CK ZAMEK ZAPRASZA

Jakie ma być nowoczesne miasto? Jaki ma być nowoczesny Poznań? W ramach cyklu „Poznań. Globalny? Lokalny?” będziemy starali się odpowiedzieć na te oraz inne pytania. Do dyskusji zaprosiliśmy naukowców, artystów, dziennikarzy, aktywistów społecznych, osobowości życia publicznego oraz mieszkańców miasta Poznania. W czasie pięciu kolejnych debat, prezentacji i pokazów przyjrzymy się funkcjonowaniu współczesnych ośrodków miejskich oraz temu jak zmienia się życie ich mieszkańców. Najbardziej oczywiście interesuje nas Poznań. Co trzeba zrobić by jego przyszłość była pomyślna?

Więcej…
 
Poznań dobry do życia. I do władzy mają tu zaufanie
Administrator   
czwartek, 21 stycznia 2010 20:06
W ciągu ostatnich lat w Poznaniu poprawiła się jakość życia, dróg, oferty kulturalnej, edukacji i czystość miasta. Dobrze nam się żyje. Władzy raczej ufamy, choć wielu z nas uważa ją za nieuczciwą - taki obraz miasta wyłania się z badania "Mój Samorząd".
Więcej…
 


Strona 4 z 6