Polityka mieszkaniowa
Walne zgromadzenie członków PSM Winogrady
Redakcja   
sobota, 28 maja 2011 01:52


W okresie od 30 maja do 3 czerwca br. odbywa się Walne Zgromadzenie Członków Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady. Obejmuje ono osiedla: Kosmonautów, Przyjaźni, Pod Lipami, Wichrowe Wzgórze, oraz Zwycięstwa
Jest ważne, w interesie wszystkich mieszkańców, by jak największa liczba członków spółdzielni wzięła udział w obradach. Chodzi o to, by nie dopuścić do uchwalenia zaplanowanej zmiany w Statucie PSM Winogrady, która pozbawi członków spółdzielni- właścicieli mieszkań podstawowego prawa: występowania we własnych sprawach.

Poniżej w załączeniu podstawowe dokumenty i materiały objaśniające, co i dlaczego należy zrobic podczas walnego.  Zostały one przygotowane przez członkinie naszego Stowarzyszenia, mieszkające na Winogradach i dziłajace w winogradzkich radach osiedli

1. Ulotka do mieszkańców z apelem o przybycie na Walne i głosowanie przeciw zmianom w Statucie spółdzielni.

2. Porządek obrad Walnego zgromadzenia – uwaga na pkt. 14: do wykreslenia.

3. Projekt uchwały o wykreśleniu pktu 14 z porządku obrad Walnego zgromadzenia.

4. Projekt jednolitego tekstu Statutu PSM Winogrady – uwaga na paragraf 9!


 
Jak wspólnie daliśmy kontenerom odpór!
Agnieszka Ziółkowska   
piątek, 18 marca 2011 00:30


Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej rady miasta (11 marca) dyrektor ZKZL J. Pucek zapewniał, że kontenery nie są traktowane jak rozwiązanie problemu deficytu mieszkań socjalnych w Poznaniu. 10 kontenerów przy ul. Średzkiej od kwietnia nie załatwi sprawy tzw. „trudnych lokatorów“ ani nie rozwiąże problemu dewastowanych kamienic. Skąd więc ten upór władzy?
Więcej…
 
Urząd do kontenera
Marek Nowak   
sobota, 12 marca 2011 01:56
Projekt, by osoby zagrożone marginalizacją lokować w kontenerach wydaje się kiepski z co najmniej czterech powodów. Pierwsze dwa są natury ideologicznej, dwa kolejne są pragmatyczne.
Więcej…
 
Kontenery "socjalne": apel do władz Poznania
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
piątek, 11 marca 2011 09:46
Zwracamy się z apelem do władz Miasta Poznania o rezygnację z planu budowy osiedli tzw. „kontenerów socjalnych” i umieszczania w nich „trudnych” lokatorów. Projekt, by życiowo niezaradne osoby zagrożone marginalizacją i wykluczeniem zsyłać do kontenerów jako miejsca stałego zamieszkania, bo nie stać ich na czynsz i są dokuczliwe dla otoczenia, jest z wielu zasadniczych powodów skandaliczny i nie do przyjęcia.
Więcej…
 
Ile miał początkowo kosztować stadion
Radosław Nawrot (Gazeta Wyborcza)   
sobota, 05 czerwca 2010 08:50
Przedstawiamy rozmowę prezydenta Frankiewicza z dziennikarzem Gazety Wyborczej z 2005 roku, w której przedstawia początkowe koszta przebudowy stadionu na potrzeby Euro 2012.
Więcej…
 
Dlaczego nie może być tanich mieszkań w Poznaniu ?
Adam Radzimski   
środa, 26 maja 2010 16:20

Tydzień temu, we wtorek, 18 maja br. w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się pod patronatem dziennika "Polska. Głos Wielkopolski" debata na temat budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. Obok redaktorów "Głosu" wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, deweloperzy i nasze Stowarzyszenie. Zapis debaty opublikowany został w "Głosie" w miniony piątek, 21 maja br. Poprosiliśmy dr. Adama Radzimskiego z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, autora pionierskiej pracy doktorskiej "Uwarunkowania społeczno-ekonomiczne budownictwa mieszkaniowego w Poznaniu" (2009) o krótki komentarz.

Więcej…
 
Zanim Strategia Miasta trafi pod obrady...
Adam Radzimski, Bogusz Modrzewski   
sobota, 08 maja 2010 09:18

Rada Miasta 11 maja br. będzie głosować nad Strategią Rozwoju Miasta Poznania do roku 2030.Przygotowano ją w zaciszu gabinetów urzędniczych i eksperckich. Komisje rady miasta opiniowały go w ekspresowym tempie, tak że udział w tym procesie szerszej reprezentacji społecznej nie był możliwy. Było kilka wyjątków – MOPR i Wydz. Zdrowia i Spraw Społecznych zorganizowały regularne konsultacje społeczne zanim jeszcze projekt trafił do rady. To działanie było wyraźnie wbrew założonej strategii administracji miejskiej. Uważamy projekt "Strategii" za dokument merytorycznie słaby. Potwierdzają to, przynajmniej w części, opinie dwóch naukowców dr. Adama Radzimskiego oraz dr. Bogusza Modrzewskiego przedstawione poniżej.

Więcej…
 
Luksusowo nie oznacza kolorowo
Maciej Machajski   
sobota, 20 marca 2010 09:16

Kolejny dowód na to, że Poznań sp. z o.o. to miasto w którym nie tylko nie ma miejsca dla biednych, ale też i bogatych ma się w nosie... Logika polskiego rynku nieruchomości jest taka, że klient nasz pan dopóki dopóty nie podpisze umowy. Jak już go złowimy w sidła kredytu często na całe życie, to niech on sam się martwi jak utrzymać głowę nad powierzchnią wody. I nie musimy dotrzymać umowy, bo przecież i tak nam nic nie zrobi - w końcu cyrograf podpisany. Oczywiście część czytelników może odczuć odrobinę satysfakcji czytając tę historię - chcieli się odizolować od reszty miasta, pływać w prywatnym basenie i mieć na podwórku przechadzającego się pawia (sic!), to teraz dobrze im tak. Nie jesteśmy absolutnie zwolennikami grodzonych osiedli. Proponujemy tylko zwrócić uwagę na jedno: jeśli można tak łatwo i bezkarnie wykiwać mieszkańców najdroższego kompleksu mieszkaniowego w mieście, to co dopiero w przypadku osób o znacznie mniej zasobnych portfelach. Polecamy reportaż z Gazety Wyborczej który opisuje całą sprawę.

Więcej…
 


Strona 1 z 2