Sprawy rowerowe
5 PRZYKAZAŃ DOBREGO SYSTEMU ROWEROWEGO – List otwarty do ZTM ws systemu rowerów miejskich
Stow. Inwestycje dla Poznania   
środa, 02 listopada 2011 21:54


Publikujemy List otwarty Stowarzyszenia INWESTYCJE dla POZNANIA do dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, inicjatora systemu rowerów miejskich, na temat przetargu na realizację tego systemu. Im szerzej List… zostanie rozpowszechniony, tym większy, mamy nadzieję, przyniesie efekt..
Więcej…
 
Nowe przepisy rowerowe – przewodnik dla początkujących i zaawansowanych
Konrad Olgierd Muter, Rafał Muszczynko (Polska na Rowery)   
sobota, 23 kwietnia 2011 01:34


Mamy już korzystne dla rowerzystów zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Prezydent RP podpisał w Wielki Piątek nowelizację ustawy. Wejdzie ona w życie najpewniej za kilka tygodni – po publikacji w Dzienniku Ustaw musi jeszcze minąć dwutygodniowe vacatio legis. Za zgodą autorów publikujemy zwięzły przewodnik po nowych przepisach, zamieszczony na portalu Polska na Rowery (red).
Więcej…
 
Biały rower: wyrzut sumienia ZDM?
środa, 01 września 2010 12:12

Promowanie transportu samochodowego, połączone z niechęcią do budowania dróg rowerowych prowadzą do śmierci osób, które za środek lokomocji wybrały rower. ZDM ochoczo reaguje na absurdalne żądanie ze strony pojedynczej osoby usunięcia „ghost bike’a” z Mostu Dworcowego, najwyraźniej nie życząc sobie, by  ktokolwiek upamiętniał tragiczny w skutkach wypadek.

Więcej…
 
Rowerzyści chcą przeżyć na poznańskich drogach
środa, 28 kwietnia 2010 11:25
Tragiczny wypadek na moście Dworcowym sprzed czterech niemal tygodni, w którym rowerzystka zginęła pod kołami pędzącego auta, zmobilizował organizacje skupiające rowerzystów i zajmujące się ruchem drogowym do intensywniejszych działań. Tego wypadku nie byłoby bowiem, gdyby na moście Dworcowym podczas dobudowywania drugiej jezdni wyznaczono drogę dla rowerów.
Więcej…
 
Ruszyła batalia o kasę po festiwalu Rock in Rio
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 23 kwietnia 2010 01:00
Na co przeznaczyć 32 mln zł, które miały pójść na festiwal Rock in Rio? Organizacje społeczne chcą części pieniędzy na drogi rowerowe.
Więcej…
 
Rowerzyści pikietowali przed magistratem
Katarzyna Fertsch (Głos Wielkopolski)   
piątek, 16 kwietnia 2010 01:00
Na placu Kolegiackim o godz. 13 zebrało się dzisiaj kilkudziesięciu rowerzystów. Jednak, tak szybko, jak zjawili się protestanci, tak pojawiła się policja, która zaczęła ich spisywać. Do około 30-40 pikietujących wyszedł przedstawiciel ZDM.
Więcej…
 
Rowerzyści protestowali przed urzędem
Michał Wybieralski, Paweł Biedalak (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 16 kwietnia 2010 01:00

Kilkudziesięciu rowerzystów przyjechało w czwartek o godz. 13 pod Urząd Miasta na pl. Kolegiackim, by przypomnieć władzom Poznania o swoich problemach z poruszaniem się po mieście.

Więcej…
 
Rowerzyści w proteście przejechali ulicami miasta
Katarzyna Fertsch (Głos Wielkopolski)   
sobota, 10 kwietnia 2010 01:00

Cykliści związani z Rowerownią na Rozbracie upamiętnili w piątek śmierć rowerzystki, która tydzień temu zginęła potrącona przez samochód na Moście Dworcowym. Kilkaset osób wyruszyło o godz. 18.00 z Placu Wolności i przejechało ulicami miasta. Oni też ustawili na moście Dworcowym, gdzie zginęła 27-letnia Katarzyna, biały rower. Ma przypominać o tragedii.

Więcej…
 
Rowerowe nie daj się
sobota, 03 kwietnia 2010 18:58
Wiosna przyszła w szybkim tempie niosąc ze sobą bardzo ciepłe powietrze. Po tak długiej i mroźnej zimie aura zachęca do wyjścia z domu – na spacer, na rower, pobiegać po zasypanych piaskiem chodnikach albo nie do końca ogarniętych ścieżkach. Jak co roku, gdy znika śnieg, widok dziur w asfalcie, zapadniętych studzienek, pozalewanych, jeszcze mało zielonych nawierzchni uzmysławia, jak katastrofalne skutki przynosi działanie mrozu.
Więcej…
 


Strona 1 z 2