Życie społeczne
Dlaczego warto zagłosować 20 marca w wyborach do rad osiedli?
Agnieszka Niemira   
wtorek, 08 marca 2011 02:49
20 marca odbędą się w Poznaniu wybory do samorządowych jednostek pomocniczych, czyli rad osiedli. Rady osiedli istnieją w Poznaniu od 1991 roku, ale wybory na tym szczeblu nie cieszyły się dotąd dużą frekwencją, głównie ze względu na ograniczone kompetencje rad. Zeszłoroczna reforma funkcjonalna sprawiła, że tegoroczne wybory mogą i powinny być pod tym względem przełomowe. Jakie są najważniejsze powody, dla których warto 20 marca poświęcić chwilę czasu i wziąć udział w wyborach?
Więcej…
 
Felieton Narodowy im. Hannibala Ante Portasa
Marcin Muth   
poniedziałek, 07 marca 2011 14:57

 

Jako dziecko na meczach mogłem usłyszeć rytmiczną przyśpiewkę kibiców. Szła tak: „Za Lecha, za Poznań, za kraj! Trzy razy: sieg heil! sieg heil! sieg heil!”. Ci prości ludzie z nie zawsze łysymi główkami już wtedy przewidzieli, że kiedyś będziemy we wspólnocie europejskiej szukać nowej formuły wyrażania patriotyzmu.
Więcej…
 
Wiara Lecha i „serbski trop” – polemika
Anna Wachowska-Kucharska   
poniedziałek, 07 marca 2011 01:59
Odpowiedź na tekst Norberta Napieraja, radnego Rady Miasta Poznania należącego do związanego z prezydentem Ryszardem Grobelnym klubu radnych Jeszcze Więcej dla Poznania
Więcej…
 
Dziwne przypadki szkoły na Strzeszynie
Ola Binas rozmawia z Arletą Matuszewską   
środa, 16 lutego 2011 13:49

Od wielu lat mieszkańcy Strzeszyna zabiegają o szkołę. Im bliżej pierwszego naboru, tym więcej pojawia się komplikacji. Ostatnio – pomysł połączenia nowo wybudowanej szkoły z gimnazjum na Podolanach. O problemach, ale też sukcesach, opowiada Arleta Matuszewska, przewodnicząca Rady Osiedla Strzeszyn.

Więcej…
 
Przed wyborami – o reformie rad osiedli
Alojzy Szelejewski   
środa, 09 lutego 2011 03:31
Zbliżają się wybory do rad osiedli. U ich podstawy leży reforma rad osiedli i samych osiedli. Przedstawiamy opinię na temat jej założeń, podzielaną przez część naszego Stowarzyszenie (kontrowersja dotyczy łączenia osiedli) i zwięźle oraz klarownie objaśniającą przeprowadzane zmiany.
Więcej…
 
Stadionowy skandal: kibic czy kibol?
Andrzej Białas   
sobota, 05 lutego 2011 00:51
KIBIC – powinno brzmieć dumnie . Jesteśmy kibicami w różnych dziedzinach życia i sportu. Co pewien czas jednak przychodzi nam zastanowić się głębiej nad znaczeniem faktu bycia kibicem.
Więcej…
 
Jak (prawie) przeżyłem swój wyborczy pierwszy raz
Edgar Drozdowski   
niedziela, 16 stycznia 2011 02:06
Dla wielu kandydatów do rady miasta z listy Porozumienia My.Poznaniacy, zaprawionych w bojach społeczników, działaczy lokalnych i samorządowców, nie był to pierwszy start w wyborach. Jednak pojawiły się na naszych listach zupełne świeżynki. Osoby, które dopiero zaczynają swą przygodę z działalnością w organizacjach społecznych, i dla których wybory samorządowe 2010 r. były pierwszym krokiem na arenie publicznej. Dotyczy to przede wszystkim naszych najmłodszych kandydatów, a więc studentów i uczniów z Pasma Student, których kilka wspomnień i refleksji na temat gorącego czasu wyborów opublikujemy na naszej stronie. Na początek wyznanie Edgara Drozdowskiego, członka Stowarzyszenia My-Poznaniacy, który choć w wyborach de facto nie startował z powodu erasmusowego pobytu w Wiedniu, to nas wszystkich bardzo wspierał, a kampanię przeżywał może bardziej niż większość kandydatów. (Red.)
Więcej…
 
Wybrana została Poznańska Rada Działalności Pożytku Publicznego
redakcja   
wtorek, 21 grudnia 2010 03:13

Publikujemy komunikat ze strony Urzędu Miasta Poznania o wynikach wyborów Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. To formalnie najwyższe w mieście ciało reprezentujące organizacje społeczne, ich potrzeby i interesy. Oosbom wybranym do Rady serdecznie gratulujemy i życzymy owocnego radzenia! (red.)
Więcej…
 


Strona 3 z 5