Życie społeczne
STRATEGICZNIE ZDROWY POZNAŃ 2030
Stanisław Schupke   
środa, 20 stycznia 2010 18:39
W dniu 14. 01. 2010 r w UM odbyło się kolejne spotkanie, otwarte zebranie zespołu, (już ostatnie) w ramach konsultacji przygotowywanej Strategii 2030. Tematem zebrania  był program nr 16  "Zdrowy Poznań", jego karta strategiczna (patrz ). Mimo bardzo małej frekwencji zainteresowanych, przedstawiono wszystkie zawarte w karcie strategii uwagi postulowane na poprzednich konsultacjach przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, które  zostały uwzględnione w/w projekcie karty.
Więcej…
 
Radna PO: Mamy pozory partycypacji
Aldona Szlagowska(Radna Miasta)   
środa, 13 stycznia 2010 20:02
W reakcji na wczorajszą petycję skierowaną do radnych Poznania dotyczącą wzrostu bezrobocia, Inicjatywa Pracownicza otrzymała list od Aldony Szlagowskiej radnej PO. W odpowiedzi odniosła się zarówno do problematyki bezrobocia, jak też zgłaszanego wcześniej przez Inicjatywę problemu mieszkaniowego. Pisze: „Mam poważne wątpliwości czy ktokolwiek odpowie na Państwa żądania. Na moje prośby o zwiększenie prawdziwej, a nie pozorowanej partycypacji społecznej przy podejmowaniu decyzji, nie otrzymałam żadnej prawie odpowiedzi”.
Więcej…
 
MPK nie decyduje, a ZTM robi swoje
Krzysztof Ulas   
piątek, 31 lipca 2009 08:06

Skrót MPK rozszyfrować potrafi każdy poznaniak. Czym jest ZTM? Niezorientowanym podpowiadamy, że jest to Zarząd Transportu Miejskiego. Powołany na początku bieżącego roku operator komunikacji miejskiej. Mamy więc w poznaniu przedsiębiorstwo odpowiedzialne za jeżdżenie i mamy też jednostkę, która mówi temu pierwszemu dokąd i z jaką częstotliwością ma to robić. Istny cyrk.

Więcej…
 
Poznaniak coraz częściej broni drzew
Justyna Suchecka (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 06 lipca 2009 15:40

 

Widzą wycinkę za oknem i od razu chwytają za telefon. Domagają się interwencji od urzędników i mediów. Tak postępuje dziś coraz więcej mieszkańców naszego miast.

 

Więcej…
 
Mieszkaniowe last minute czyli jak by tu wcisnąć chatę.
Krzysztof Ulas   
poniedziałek, 06 lipca 2009 12:00

Stare chińskie przekleństwo głosi:” Obyś żył w ciekawych czasach”. Od kilku miesięcy za sprawą kryzysu ziszcza się i prowokuje zaskakujące sytuacje. Razu pewnego podczas jednego z „w sumie to my nic nie możemy” spotkań Wojciecj Kręglewski rzekł, że dzięki Bogu jest kryzys, bowiem napór inwestorów na tereny zielone zmalał. Próżno jednak szukać działań Rady Miasta by opracować i uchwalić Plany Miejscowe dla terenów zielonych, które mają być chronione. Komisja Polityki Przestrzennej co kwartał spotyka się na festiwalu biadolenia o inwestycjach niezgodnych ze Studium i nic w sprawie się nie dzieje.

Więcej…
 


Strona 5 z 5