MPK nie decyduje, a ZTM robi swoje
Krzysztof Ulas   
piątek, 31 lipca 2009

Skrót MPK rozszyfrować potrafi każdy poznaniak. Czym jest ZTM? Niezorientowanym podpowiadamy, że jest to Zarząd Transportu Miejskiego. Powołany na początku bieżącego roku operator komunikacji miejskiej. Mamy więc w poznaniu przedsiębiorstwo odpowiedzialne za jeżdżenie i mamy też jednostkę, która mówi temu pierwszemu dokąd i z jaką częstotliwością ma to robić. Istny cyrk.

 

Z ciekawości zajrzeliśmy na stronę ZTM. Jest na niej planer tras (nazwa zaczerpnięta z serwisu www zarządu), schematy połączeń, dane kontaktowe, informacje o wypożyczalni rowerów, biletomatach i przetargach. Nie ma natomiast komunikatów, a także, co bardzo rzuca się w oczy, brakuje platformy dialogu z klientami MPK. Jak na firmę, której działalność przekłada się bezpośrednio na komfort i zadowolenie podróżnych jest to poważny brak.  Reasumując trochę pożytecznych informacji, kilka mapek, ale wyraźnej chęci do konsultowania z pasażerami tras i częstotliwości z jakimi jeździć mają poszczególne linie nie widać.

Na efekty działań w oderwaniu od szarego odbijacza biletów długo czekać nie było trzeba. Po wprowadzeniu wakacyjnego rozkładu jazdy okazało się, że jednym nie zabrano bo już nie było czego, ale przykładowo linia za tramwaj zmierzająca na Winogrady okazała się zbędna. Poznaniacy oburzeni przedmiotowym traktowaniem zasypali listami redakcje gazet codziennych ukazujących się w stolicy pyrlandii. Celem ataku był posłaniec, który złą nowinę ogłosił, czyli MPK. Pragniemy wyjaśnić, że  od 1 stycznia 2009 roku o wszelkich zmianach w częstotliwości i przebiegu kursów jazdy nie decyduje MPK Poznań Sp. z o.o. tylko Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który  jest operatorem komunikacji powiedziała Iwona Gajdzińska, rzeczniczka poznańskiego przewoźnika.

Na znak protestu stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania” wezwało do obywatelskiego protestu komunikacyjnego. Jak podkreślają w tekście zamieszczonym na swojej stronie internetowej, są oburzeni obecnymi działaniami ZTMu, a także nieoficjalnymi zapowiedziami dalszych cięć w trasach i częstotliwości przejazdu. Stowarzyszenie wzywa Poznaniaków do wypełnienia i wysłania do zarządu petycji. Szczegóły pod adresem: www.idp.org.pl

Klienci się złoszczą, MPK informuje, rządzi ZTM, jest jak zwykle. Wakacyjne 15 minutowe interwały po sezonie letnim mają ponoć stać się 12 minutowe. Miasto w strategii rozwoju Poznania ma zapisane, że będzie ograniczać nadmierny ruch samochodowy na rzecz taniej, szybkiej i efektywnej komunikacji masowej. Cóż, po owocach ich poznacie (wybory idą nieprawdaż).


Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: wtorek, 31 sierpnia 2010 17:03