My-Poznaniacy idą do wyborów samorządowych
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 10 września 2010
Obywatelskie Stowarzyszenie My-Poznaniacy wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. Wystawi listę do rady miasta i kandydata na prezydenta. Kto nim będzie?

- Nie chcemy, by miejska demokracja była zawłaszczona przez partie polityczne - mówi Lech Mergler, lider My-Poznaniacy. - Jako obywatele chcemy wziąć część odpowiedzialności za Poznań, a nie tylko recenzować działanie władz - dodaje.

Stowarzyszenie wystawi listę kandydatów do rady miasta. - To będzie otwarty komitet, w jego skład wejdą też przedstawiciele innych organizacji pozarządowych. Ale nie stworzymy koalicji z żadną z partii - zapewnia Mergler. Stowarzyszenie odrzuciło propozycję poznańskiego SLD o stworzeniu wspólnej listy kandydatów do rady miasta.

Podczas konferencji prasowej w najbliższy poniedziałek My-Poznaniacy oficjalnie potwierdzą start w wyborach. Na razie nie chcą zdradzić, kto będzie ich kandydatem na fotel prezydenta miasta. Nie będzie to jednak ani Lech Mergler, ani Włodzimierz Nowak, społecznik z Grunwaldu.

W tej chwili jedynym oficjalnym kandydatem na prezydenta jest Jacek Dariusz Bachalski, polityk Stronnictwa Demokratycznego, popierany teraz przez SLD. Platforma Obywatelska wystawi prawdopodobnie obecnego prezydenta Ryszarda Grobelnego. Kandydat PiS ma być znany we wrześniu.

Wybory samorządowe odbędą się prawdopodobnie w listopadzie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań 8.09.2022
Słowa kluczowe:wybory2010

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: piątek, 10 września 2010 03:12