My-Poznaniacy idą do samorządu
Maciej Kabsch (Epoznan.pl)   
wtorek, 14 września 2010
Stowarzyszenie „My-Poznaniacy” potwierdziło zamiar startu w wyborach samorządowych. Jest znane z silnej krytyki obecnych władz miasta. Swojego kandydata na prezydenta ma ogłosić w ciągu dwóch tygodni.


My-Poznaniacy” protestują przeciw podejściu do miasta jako do prywatnego przedsiębiorstwa i mówią o konieczności jego zrównoważonego rozwoju. A wybory samorządowe prawdopodobnie już za 2 miesiące. Od niedawna PO ma w swych szeregach najpopularniejszego polityka w mieście, prezydenta Ryszarda Grobelnego. SLD postawiło w wyborach na prezydenta miasta na Jacka Bachalskiego z SD. Popularni w lewicowych środowiskach „My-Poznaniacy” nie podają wciąż nazwiska swojego kandydata.

- My jesteśmy w pewnym procesie. To nie jest tak, że my nie mamy kandydata. Trwają negocjacje. –
mówi Lech Mergler, wiceprezes stowarzyszenia. – Nie mamy struktury jak w partiach politycznych, gdzie kandydata wskazuje lider. – dodaje.

Pewien czas temu jako potencjalnego kandydata wskazywano samego Merglera. Wśród potencjalnych kandydatów są wymieniani także m.in. prezes Stowarzyszenia „My-Poznaniacy” Arleta Matuszewska oraz członkowie zarządu: Adam Pawlik i Włodzimierz Nowak. - Mnie akurat widać, ponieważ często występuję w mediach, ale w pewnych obszarach w naszym stowarzyszeniu liderami są z kolei inne osoby. Mamy demokratyczną strukturę. – tłumaczy Lech Mergler. Pewien czas temu sam dementował informacje o swoim starcie w wyborach prezydenckich. Nie jest jednak wykluczone, że jedna z osób, które według medialnych doniesień miały już odpaść z listy potencjalnych kandydatów, ostatecznie powtórzy słynną frazę „Nie chcę, ale muszę” i stanie w szranki z prezydentem Grobelnym.

Istniejący o trzech lat „My-Poznaniacy” to w większości członkowie samorządów osiedlowych. Było o nich głośno m.in. gdy protestowali przeciw hałasującym myśliwcom F16 w Krzesinach i planom budowy nowego osiedla willowego w sąsiedztwie Parku Sołackiego. Doprowadzili też, wbrew woli władz miasta, do uchwalenia planu miejscowego, przewidującego utworzenie Parku Rataje.

Stowarzyszenie wystartuje do Rady Miasta jako Komitet Wyborczy Wyborców. Nie zdecydowało się na łączenie list z sugerującym mu takie rozwiązanie SLD, SD czy PiS. Na listach znajdą się m.in. członkowie Polskiego Stowarzyszenia Lokatorów TBS. Trwają też negocjacje z innymi, działającymi w mieście organizacjami.

Źródło: epoznan.pl

Słowa kluczowe:wybory2010

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: wtorek, 14 września 2010 09:14