My-Poznaniacy zaprezentowali kandydatów
Gazeta Wyborcza   
czwartek, 21 października 2010

 

- Na naszych listach są kandydaci w wieku od 18 do 80 lat, kobiety stanowią 35 proc. kandydatów - mówi Andrzej Białas, pełnomocnik wyborczy Stowarzyszenia My-Poznaniacy.

 

Stowarzyszenie podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowało swoje listy do rady miasta, podzielone na siedem okręgów wyborczych. Na 14 "jedynek" i "dwójek" połowę zajmują kobiety.

Lokomotywami wyborczymi stowarzyszenia w okręgu Stare Miasto, Wilda, Dębiec, Świerczewo są lider My-Poznaniacy Lech Mergler i studentka Agnieszka Ziółkowska. Na Łazarzu, Jeżycach i Ogrodach liderami są kandydat stowarzyszenia na prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz feministka Aleksandra Sołtysiak. Listę na Sołaczu, Winogradach i Winiarach otwierają Jan Lipczyński z Towarzystwa Przyjaciół Sołacza oraz Maria Myk, działaczka samorządowa z Winograd. W rozległym okręgu IV, obejmującym Szczepankowo, północne Rataje, Antoninek, os. Warszawskie, Naramowice i Morasko liderami są anglistka Anna Wachowska-Kucharska i ekonomistka, prezes stowarzyszenia Dolina Cybiny Ewa Staniewska. Na Ratajach i Starołęce lokomotywami wyborczymi będą znany z walki o park Rataje Lechosław Rachwał i walcząca z hałasem generowanym przez myśliwce F-16 osiedlowa działaczka Henryka Palacz. Na Grunwaldzie i Junikowie listę otwierają inżynier Andrzej Białas, syn legendarnego napastnika Lecha Edmunda Białasa oraz menadżer Włodzimierz Nowak, znany z ożywionych dyskusji na forum "Gazety". Na Piątkowie, Smochowicach i Strzeszynie liderami są prezes My-Poznaniacy Arleta Matuszewska i przedsiębiorca Maciej Wudarski.

- Nasze listy są odzwierciedleniem problemów Poznania, zarówno lokalnych, jak i społecznych - dowodzi Wudarski. Symbolizują to pasma według których są ułożone listy. Wszystkie trzecie miejsca na listach My-Poznaniacy zajmują osoby zajmujące się zrównoważonym transportem i specjaliści od komunikacji, m.in. działacze stowarzyszenia Mobilny Poznań oraz Jerzy Babiak, były dyrektor MPK. Miejsca czwarte zajmują ekologowie m.in. Jacek Zatoński z UAM, czy obrońca ptaków jerzyków Adam Gatniejewski. Na piątych miejscach są poznańscy studenci, a na szóstych osiedlowi radni. Siódemki na listach My-Poznaniacy zajmują społecznicy, m.in. historyczka sztuki i prezes Stowarzyszenia "Piękne Jeżyce" Hanna Brendel. Miejsca 8-9 zajmują aktywni mieszkańcy, a wszystkie dziesiątki - ostatnie miejsca na listach - są przeznaczone dla ludzi kultury. To m.in. wicedyrektor Teatru Ósmego Dnia Tomasz Jefimowicz, szef kina Rialto Piotr Zakens, twórczyni "Babilądu" i festiwalu No Women No Art Joanna Stankiewicz, liderzy federacji madeinpoznan.org Marcin Maćkiewicz i Małgorzata Mikołajczak oraz redaktor naczelny Radia "Afera" Bartłomiej Nowak.

- Chcemy zdobyć mocny przyczółek w radzie miasta. Liczymy co najmniej na jeden mandat w każdym okręgu. Czy tak się stanie, to zależy od wyborców - mówi Lech Mergler.

Źródło: Gazeta Wyborcza (LINK)
Słowa kluczowe:wybory2010

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: czwartek, 21 października 2010 19:32