Spalarnia
Euro na śmietnik. Za każdy dzień 40 tys. euro kary
Bartosz Piłat (Gazeta Wyborcza)   
niedziela, 22 sierpnia 2010 16:55
Już od miesiąca Unia Europejska nalicza nam kary, bo wbrew obietnicom wyrzucamy za dużo śmieci na wysypiska. Jeśli nie chcemy płacić, musimy to zmienić do 1 stycznia 2011 r.
Więcej…
 
Spalarnie odpadów: Pieniądze wyrzucane na śmietnik
Rozmowa z Jerzym Ziają (Kwartalnik "Obywatel")   
sobota, 21 sierpnia 2010 21:36
Władze Poznania, jako zresztą jedne z nielicznych zarządów dużych miast w Polsce, postawiły na swoim i zawiozły do Warszawy w terminie skompletowaną dokumentację spalarni odpadów zaplanowaną w Kozichgłowach. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzucając skargi społeczne - dokumentację tę przyklepało, choć zapewne ostatnie zdanie będzie należało do sądów administracyjnych. Kasa unijna może więc będzie, ale pewności nie ma. Jak na tym wszyscy wyjdziemy i co to jest warte - można przeczytać w wywiadzie w kwartalniku "Obywatel" poniżej. A że można inaczej niż z pozycji siły, jak w Poznaniu, zaświadcza załączone "Porozumienie..." w sprawie spalarni śmieci i gospodarki odpadami między władzami Szczecina a organizacjami społecznymi tamże. Do tego trzeba jednak więcej rozumu niż siły. Tymczasem zegar unijny tyka i kary już lecą...  (red.)

Więcej…
 
Orzeczenie SKO - Silesia jest stroną w postępowaniu ws spalarni śmieci
[email protected]   
środa, 26 maja 2010 16:50

Image
Chociaż Urząd Miasta już ogłosił ustami pani dyrektor Bożeny Przewoźnej, iż dysponuje prawomocną decyzją środowiskową dla budowy spalarni w Kozichgłowach, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu orzekło, że uznaje za stronę postępowania administracyjnego o określenie środowiskowych uwarunkowań dla tej inwestycji – Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA z siedzibą w Opolu. Pełny tekst z uzasadnieniem poniżej.

 

 

Więcej…
 
Spalarnia śmieci: odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji
[email protected]   
sobota, 01 maja 2010 21:37

Image
Wyspecjalizowane Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA z Opola złożyło odwołanie od decyzji Prezydenta Miasta Poznania ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla budowy spalarni śmieci w Poznaniu. W obszernym, liczącym 20 stron dokumencie zarzuca ono decyzji szereg braków formalnych i prawnych. Materiał ten, bardzo przekonujący, załączamy dalej, wraz z pełnym tekstem decyzji środowiskowej.

 

 

Więcej…
 
Spalarnia śmieci: decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - jeszcze nieprawomocna
Lech Mergler   
wtorek, 20 kwietnia 2010 12:03

Image
W zeszły czwartek, 15 kwietnia br. w godzinach wczesno-popołudniowych pracownica Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania rozwoziła taksówką ciepłe jeszcze od drukarki i mokre od stempli, egzemplarze „Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach…” dla spalarni śmieci. Musieli je otrzymać jak najszybciej wszyscy uczestnicy postępowania administracyjnego w sprawie spalarni.

 

 

Więcej…
 
Spalarnia śmieci: ostatnia prosta
Administrator   
niedziela, 21 lutego 2010 20:11
Image
W minionym tygodniu jednym z głównych tematów było finalizowanie postępowań administracyjnych dotyczących budowy spalarni śmieci w poznańskim Karolinie. Został między innymi wyłożony do publicznego wglądu raport oddziaływania inwestycji na środowisko.
Więcej…
 
Spalarnia -- konsekwencje: śmieci pod specjalnym nadzorem
Maciej Machajski   
niedziela, 21 lutego 2010 19:39
Image
Jak wiadomo, wybudowanie spalarni śmieci w Bydgoszczy przyniosło roczny "deficyt" śmieci rzędu 50 tys. ton. Dlatego z końcem roku, miasto Bydgoszcz wycofało pojemniki do segregacji śmieci należące do miasta.
Więcej…
 
Publikacje Głosu wielkopolskiego o Spalarni
Administrator   
niedziela, 21 lutego 2010 19:20
Szanowni czytelnicy. Poniżej prezentujemy teksty dotyczące Spalarni, ktore ukazały się w Głosie Wielkopolskim 18 i 20 lutego 2010.
Więcej…
 


Strona 1 z 3