Problemy miejscowe
Znajdziesz tu materiały publicystyczne, doniesienia prasowe, materiały źródłowe zwykle nigdzie w mediach nie publikowane, informujące o lokalnych problemach w Poznaniu przejawiających się w konkretnym miejscu, osiedlu, dzielnicy, dokumentujące je jak najszerzej. W rozwiązywanie szeregu z nich jesteśmy jako Stowarzyszenie zaangażowani.

F16 PRZED SĄD! Rozmowa z mecenasem Tomaszem Grzybkowskim
Andrzej Stęsik   
piątek, 20 lipca 2012 23:29


Kilkuletnia walka o rozwiązanie w cywilizowany sposób jednego z największych, dramatycznych problemów przestrzennych aglomeracji poznańskiej, czyli idiotycznej lokalizacji wojskowej bazy lotniczej dla F16 na Krzesinach w centrum aglomeracji, co potwierdziła ostatnio NIK, w sumie przyniosła niewiele. Stąd bardziej zdecydowane kroki prawne (red.).
Więcej…
 
Na ratunek dla „Grzybowego”
Małgorzata Salwa-Haibach   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 00:06


Osiedle Grzybowe w Złotnikach (gmina Suchy Las), pełne zieleni, kameralne osiedle domów szeregowych i jednorodzinnych, miało być z założenia oazą ciszy i spokoju,  wymarzonym miejscem do życia dla zmęczonych miastem poznaniaków, którzy marzyli o „domku z ogródkiem” pod lasem. „Duma gminy” pokazywana zagranicznym delegacjom z gmin partnerskich. Tak miało być.
Więcej…
 
Spotkanie z Volkswagenem i co dalej?
Lech Mergler   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 01:17
W ostatnią środę w hotelu „Zieliniec” – na osiedlu… Zieliniec – odbyło się z inicjatywy Volkswagena spotkanie z ok. stu pięćdziesięcioma mieszkańcami osiedla. Przedstawicieli władzy publicznej – rady lub urzędu, MPU, RDOŚa, rady osiedla – nie było, ponoć nie zostali zaproszeni. Ale była dyskusja, w dużej części emocjonująca.
Więcej…
 
Sprostowanie na życzenie Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Redakcja   
środa, 04 kwietnia 2012 01:0418 marca br. opublikowaliśmy zwięzły protest mieszkańców os. Zieliniec skierowany do Przewodniczącego Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania Pana radnego Łukasza Mikuły pt. „Volkswagen konsumuje miasto a nie rozwija”  dotyczący wywołanego planu miejscowego „Strefa przemysłowa przy ul. Warszawskiej”. Z powodów leżących po naszej stronie firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o. przysłała list z prośbą o modyfikacje treści opublikowanych materiałów.
Więcej…
 
Postulaty do planu miejscowego dla Volkswagena – list do prezydenta
Mieszkańcy os. Zieliniec   
sobota, 24 marca 2012 22:27Trwa dyskusja, spór, dialog wokół wywołanego na wniosek Volkswagen Poznań Sp. z o.o. planu miejscowego „Strefa przemysłowa przy ul. Warszawskiej”. Dotyka on najbardziej sąsiadów – mieszkańców osiedla Zieliniec. Poniżej niedawny list do prezydenta Poznania z postulatami wobec opracowywanego przez jego służby planu miejscowego (red.).
Więcej…
 
Volkswagen konsumuje miasto a nie rozwija! – mieszkańcy do rady miasta
Redakcja   
niedziela, 18 marca 2012 23:20

Trwa dyskusja między mieszkańcami osiedla Zieliniec a ich najbliższym sąsiadem, firmą Volkswagen Poznań Sp. z o.o., na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zabezpieczającego rozwój fabryki i dobre warunki życia na osiedlu. Uczestniczą w niej także inne podmioty, w tym organy rady miasta. Poniżej protest mieszkańców przekazany Komisji Polityki Przestrzennej rady miasta, na ręce jej przewodniczącego radnego Łukasza Mikuły. Szczegółowe informacje na temat planu i materiały źródłowe na naszej stronie internetowej (poniżej – red.).
Więcej…
 
O co chodzi z planem miejscowym dla Volkswagena?
Lech Mergler   
piątek, 10 lutego 2012 00:18


To nieprawda, że pomiędzy fabryką Volkswagena a mieszkańcami leśnego osiedla Zieliniec istnieje nieusuwalny konflikt, i ci drudzy są przeciwko rozwojowi pierwszego. Poniedziałkowe spotkanie (6 lutego br.) pokazało, że ogłoszone – ustnie – podstawowe plany inwestycyjne Volkswagena są mniej więcej do zaakceptowania przez mieszkańców. Problem leży w ich wiarygodności i pytaniach bez odpowiedzi. Fakt, że mieszkańcy złożyli aż 600 wniosków do planu pokazuje ich niepokój..
Więcej…
 
Baza F-16 na Krzesinach: Raport NIK jest niekompletny
Andrzej Stęsik   
piątek, 27 stycznia 2012 02:24


Jednym z największych problemów dotyczących rozwoju aglomeracji poznańskiej jest usytuowanie bazy samolotów bojowych F-16 w Poznaniu-Krzesinach. Baza jest położona w granicach administracyjnych Poznania, ok. 9 km w linii prostej od Starego Rynku.
Więcej…
 


Strona 1 z 10