Problemy miejscowe
Znajdziesz tu materiały publicystyczne, doniesienia prasowe, materiały źródłowe zwykle nigdzie w mediach nie publikowane, informujące o lokalnych problemach w Poznaniu przejawiających się w konkretnym miejscu, osiedlu, dzielnicy, dokumentujące je jak najszerzej. W rozwiązywanie szeregu z nich jesteśmy jako Stowarzyszenie zaangażowani.

Zainwestował i teraz chce rekompensaty
Głos Wielkopolski   
środa, 26 maja 2010 01:00

W nieoficjalnej rozmowie z "Polską Głosem Wielkopolskim" Dariusz Wechta powiedział, że przygotowuje pozew do sądu o odszkodowanie, ponieważ plan "Park Rataje II" uniemożliwia mu budowę osiedla mieszkaniowego na działce, która jest jego własnością.

 

 

Więcej…
 
Orwell, nie Kafka - o uniewinnieniach w sprawie dworu Marcelin
Lech Mergler   
niedziela, 02 maja 2010 22:09

Miejska Konserwator Zabytków Maria Strzałko oraz dwoje pracowników Wydziału Urbanistyki i Architektury są niewinni! Tak orzekł Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto na posiedzeniu w czwartek, 29 kwietnia br. Oddalił zarzuty niedopełnienia obowiązków podczas prowadzenia postępowań administracyjnych, związanych z wydawaniem warunków zabudowy i pozwoleń na budowę dla pierwszego etapu inwestycji – zespołu apartamentowców o nazwie handlowej „dwór Marcelin”.

 

Więcej…
 
Spalarnia śmieci: odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji
[email protected]   
sobota, 01 maja 2010 21:37

Wyspecjalizowane Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA z Opola złożyło odwołanie od decyzji Prezydenta Miasta Poznania ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla budowy spalarni śmieci w Poznaniu. W obszernym, liczącym 20 stron dokumencie zarzuca ono decyzji szereg braków formalnych i prawnych. Materiał ten, bardzo przekonujący, załączamy dalej, wraz z pełnym tekstem decyzji środowiskowej.

 

 

Więcej…
 
Urzędnicy mogą się mylić - uznał poznański sąd
Gazeta Wyborcza   
sobota, 01 maja 2010 01:00
Urzędnicy mają prawo do błędów, jeśli wynikają z nieuwagi czy nieostrożności. Poznański sąd uniewinnił wczoraj oskarżonych w sprawie Dworu Marcelin.
Więcej…
 
Konserwator zabytków Maria Strzałko uniewinniona
Głos Wielkopolski   
piątek, 30 kwietnia 2010 01:00
Poznański sąd uniewinnił dzisiaj w południe konserwator zabytków Marię Strzałko i dwójkę innych pracowników Urzędu Miasta od zarzutu niedopełnienia obowiązków w tzw. sprawie Dworu Marcelin.
Więcej…
 
Spalarnia śmieci: decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - jeszcze nieprawomocna
Lech Mergler   
wtorek, 20 kwietnia 2010 12:03

W zeszły czwartek, 15 kwietnia br. w godzinach wczesno-popołudniowych pracownica Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania rozwoziła taksówką ciepłe jeszcze od drukarki i mokre od stempli, egzemplarze „Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach…” dla spalarni śmieci. Musieli je otrzymać jak najszybciej wszyscy uczestnicy postępowania administracyjnego w sprawie spalarni.

 

 

Więcej…
 
O Rozbracie poważnie. Odpowiadamy prezydentowi
Gazeta Wyborcza   
niedziela, 04 kwietnia 2010 01:00
Gdyby anarchiści nie zajęli Rozbratu, mielibyśmy tam do dziś gąszcz krzaków i ruinę. Czy prezydent nie dostrzega, że dzięki Rozbratowi w Poznaniu powstała wartościowa przestrzeń oraz niezwykle ciekawe centrum działań kulturalnych i społecznych? - piszą Michał Wybieralski i Michał Danielewski z Gazety Wyborczej.
Więcej…
 
Ryszard Grobelny o sprawie skłotu Rozbrat
Gazeta Wyborcza   
sobota, 03 kwietnia 2010 01:00
Dzięki lekturze "Gazety Wyborczej" wreszcie znalazłem rozwiązanie problemu funkcjonowania Rozbratu! - pisze prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
Więcej…
 


Strona 2 z 9