Aktualności i relacje


Nowe przepisy rowerowe – przewodnik dla początkujących i zaawansowanych
Konrad Olgierd Muter, Rafał Muszczynko (Polska na Rowery)   
sobota, 23 kwietnia 2011 01:34


Mamy już korzystne dla rowerzystów zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Prezydent RP podpisał w Wielki Piątek nowelizację ustawy. Wejdzie ona w życie najpewniej za kilka tygodni – po publikacji w Dzienniku Ustaw musi jeszcze minąć dwutygodniowe vacatio legis. Za zgodą autorów publikujemy zwięzły przewodnik po nowych przepisach, zamieszczony na portalu Polska na Rowery (red).
Więcej…
 
Rowerzyści chcą przeżyć na poznańskich drogach
Przemysław Andrzejak   
środa, 28 kwietnia 2010 11:25
Tragiczny wypadek na moście Dworcowym sprzed czterech niemal tygodni, w którym rowerzystka zginęła pod kołami pędzącego auta, zmobilizował organizacje skupiające rowerzystów i zajmujące się ruchem drogowym do intensywniejszych działań. Tego wypadku nie byłoby bowiem, gdyby na moście Dworcowym podczas dobudowywania drugiej jezdni wyznaczono drogę dla rowerów.
Więcej…
 
Rowerzyści protestowali przed urzędem
Michał Wybieralski, Paweł Biedalak (Gazeta Wyborcza)   
piątek, 16 kwietnia 2010 01:00

Kilkudziesięciu rowerzystów przyjechało w czwartek o godz. 13 pod Urząd Miasta na pl. Kolegiackim, by przypomnieć władzom Poznania o swoich problemach z poruszaniem się po mieście.

Więcej…
 
Rowerzyści w proteście przejechali ulicami miasta
Katarzyna Fertsch (Głos Wielkopolski)   
sobota, 10 kwietnia 2010 01:00

Cykliści związani z Rowerownią na Rozbracie upamiętnili w piątek śmierć rowerzystki, która tydzień temu zginęła potrącona przez samochód na Moście Dworcowym. Kilkaset osób wyruszyło o godz. 18.00 z Placu Wolności i przejechało ulicami miasta. Oni też ustawili na moście Dworcowym, gdzie zginęła 27-letnia Katarzyna, biały rower. Ma przypominać o tragedii.

Więcej…
 
Rowerowe nie daj się
Przemysław Andrzejak   
sobota, 03 kwietnia 2010 18:58
Wiosna przyszła w szybkim tempie niosąc ze sobą bardzo ciepłe powietrze. Po tak długiej i mroźnej zimie aura zachęca do wyjścia z domu – na spacer, na rower, pobiegać po zasypanych piaskiem chodnikach albo nie do końca ogarniętych ścieżkach. Jak co roku, gdy znika śnieg, widok dziur w asfalcie, zapadniętych studzienek, pozalewanych, jeszcze mało zielonych nawierzchni uzmysławia, jak katastrofalne skutki przynosi działanie mrozu.
Więcej…
 
W środę debata rowerowa w Gazeta Cafe
Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza)   
poniedziałek, 15 marca 2010 21:19

Coraz więcej Polaków będzie jeździć na rowerach. Tego się nie da zatrzymać - uważa Marcin Hyła z GDDKiA, który pojawi się na środowej debacie "Gazety" na temat rowerowego Poznania. Prezentujemy rozmowę która pojawiła się w Gazecie Wyborczej.

 

 

Więcej…
 
Rowerowe gadanie: ciąg dalszy
Lech Mergler   
poniedziałek, 23 listopada 2009 20:42
Publikujemy ze zwłoką relację z ostatniego posiedzenia Rowerowego Zespołu Konsultacyjnego przy Zarządzie Dróg Miejskich, którego nasze Stowarzyszenie jest uczestnikiem. We wrześniu Sekcja Rowerzystów Miejskich wystosowała do z-cy prezydenta Poznania Mirosława Kruszyńskiego list w sprawie funkcjonowania Zespołu konsultacyjnego (więcej tu), którego wynikiem ma być zarządzenie prezydenta w tej sprawie. Ostatnio okazało się, że w projekcie budżetu miasta Poznania na 2010 rok na drogi rowerowe przewidziano tylko 0,5 mln PLN, a więc niemal 3,5 raza mniej niż w i tak okrojonym budżecie roku bieżącego. Organizacje  rowerowe wystąpiły już z protestem i uzyskały obietnicę poparcia ze strony części radnych.
Więcej…
 
Nie bo nie w ZDMie
Przemysław Andrzejak   
sobota, 05 września 2009 15:12
Fot. Przemysław Andrzejak
Dnia piątego września odbyło się kolejne spotkanie zespołu konsultacyjnego, wzorem poprzednich po raz kolejny okazało się, ze rowerzyści nie maja żadnych możliwości działania, a wszelkie prośby i postulaty są albo od razu odrzucane, albo po wstępnej weryfikacji określane jako niemożliwe do zrealizowania.
Więcej…
 


Strona 1 z 2