Dwór Marcelin

Orwell, nie Kafka - o uniewinnieniach w sprawie dworu Marcelin
Lech Mergler   
niedziela, 02 maja 2010 22:09

Image
Miejska Konserwator Zabytków Maria Strzałko oraz dwoje pracowników Wydziału Urbanistyki i Architektury są niewinni! Tak orzekł Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto na posiedzeniu w czwartek, 29 kwietnia br. Oddalił zarzuty niedopełnienia obowiązków podczas prowadzenia postępowań administracyjnych, związanych z wydawaniem warunków zabudowy i pozwoleń na budowę dla pierwszego etapu inwestycji – zespołu apartamentowców o nazwie handlowej „dwór Marcelin”.

 

Więcej…
 
Urzędnicy mogą się mylić - uznał poznański sąd
Gazeta Wyborcza   
sobota, 01 maja 2010 01:00
Image
Urzędnicy mają prawo do błędów, jeśli wynikają z nieuwagi czy nieostrożności. Poznański sąd uniewinnił wczoraj oskarżonych w sprawie Dworu Marcelin.
Więcej…
 
Konserwator zabytków Maria Strzałko uniewinniona
Głos Wielkopolski   
piątek, 30 kwietnia 2010 01:00
Image
Poznański sąd uniewinnił dzisiaj w południe konserwator zabytków Marię Strzałko i dwójkę innych pracowników Urzędu Miasta od zarzutu niedopełnienia obowiązków w tzw. sprawie Dworu Marcelin.
Więcej…
 
"Dwór Marcelin" w sądzie i w "Polityce"
Lech Mergler   
czwartek, 25 marca 2010 08:11

Image
We wtorek 23 marca br. przed Sądem Rejonowym Poznań-Stare Miasto odbyła się kolejna rozprawa w procesie przeciwko pierwszemu właścicielowi działki, na której już stoi postrach zabytkowego Ostroroga oraz trzem miejskim urzędnikom, w tym konserwator zabytków, mającym udział w procedurach administracyjnych przygotowujących budowę. Niemal półtora miesiąca temu zaś, z datą 13 lutego 2010 w Tygodniku "Polityka" ukazał się artykuł Piotra Pytlakowskiego pt. "Straszny dwór" przynoszący coś w rodzaju reportażu z historii, której bieżący, acz cząstkowy finał ma miejsce obecnie przed sądem.

Więcej…
 
Znowu uchylone warunki zabudowy...
Lech Mergler   
piątek, 15 stycznia 2010 18:39
Image
Żródło zdjęcia: www.sapproperty.pl
Niedawno komentowaliśmy sprawę koszmarnego tzw. "Dworu Marcelin" i proces karny przed sądem rejonowym Poznań-Stare miasto, przeciwko konserwatorowi zabytków, dwojgu urzędnikom Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Poznaniu oraz przedstawicielowi inwestora. Chodzi w nim o to, że inwestor (SAP Property z Warszawy) z powodu zwłoki w budowie i sprzedaży mieszkań, miał stracić 10 mln PLN i teraz domaga się odszkodowania od władz Poznania. Zwłoka powstała z powodu błędnych lub nieprawnych decyzji urzędników i nadużyć pierwszego inwestora, za co obecnie stoją przed sądem. W miniony poniedzialek i środę odbyły się kolejne rozprawy (patrz załączniki). Być może jednak będą kolejne roszczenia inwestora i być może znowu urzędnicy będą musieli stawać przed sądem.
Więcej…
 
Dwór Marcelin. Koszmar czy nadzieja sanacyjnej architektury?
Kula ([email protected])   
sobota, 02 stycznia 2010 15:25
Image
Wizualizacjia została pobrana ze strony www.sapproperty.pl
Przy ulicy Marcelińskiej stoi wielki budynek. Budowlany gargamel, czy też ciekawy przykład dogęszczania zabudowy na terenie objętym nadzorem konserwatorskim? Zdania są podzielone, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny i Prokuratura uważają, że przede wszystkim, coś tu śmierdzi i nie jest to kanalizacja.
Więcej…
 
Jednak urzędnik niekoniecznie pozostaje bezkarny
[email protected]   
sobota, 02 stycznia 2010 15:11
Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu opublikowanego 30 grudnia w Gazecie Wyborczej. W sprawie Dworu Marcelin toczy się postępowanie wyjaśniające. Bardzo możliwe, że urzędnicy, wydający bez namyslu błędne decyzje, staną przed sądem. Ten precedens może być punktem zwrotnym w walce o powstrzymanie obecnej dziczy urbanistycznej.
Więcej…
 
Drogie błędy poznańskich urzędników
[email protected]   
sobota, 02 stycznia 2010 15:01
Szanowni czytelnicy, poniżej prezentujemy bardzo ciekawy artykuł, który ukazał się w Gazecie Wyborczej 14 grudnia 2009 roku. Jak widać, błędy i brak konsekwencji wśród naszych urzędników może nas słono kosztować. Pozostaje tylko zadać pytanie, czy ktoś poniesie za to konsekwencje.
Więcej…