Konserwator zabytków Maria Strzałko uniewinniona
Głos Wielkopolski   
piątek, 30 kwietnia 2010
Poznański sąd uniewinnił dzisiaj w południe konserwator zabytków Marię Strzałko i dwójkę innych pracowników Urzędu Miasta od zarzutu niedopełnienia obowiązków w tzw. sprawie Dworu Marcelin.

 

 

 

Jak powiedziała sędzia Renata Żurowska, nie było żadnych podstaw do przyjęcia, że urzędnicy popełnili celowo jakiś błąd. - Nie ma tu umyślności w jakiejkolwiek postaci. Logiczną konsekwencją musi być więc uniewinnienie - tłumaczyła sędzia. Prokuratura chciała dla urzędników kar więzienia w zawieszeniu. Obecny na sali prokurator nie chciał komentować wyroku.

Według aktu oskarżenia, pozwolenia na budowę apartamentowców Dwór Marcelin w Poznaniu zawierały błędy, wskutek których inwestycja została wstrzymana, a inwestor poniósł duże straty. - Nic nie wskazuje na to, że były to błędy celowe - uzasadniała wyrok uniewinniający sędzia.

Miejski konserwator zabytków Maria Strzałko, która według aktu oskarżenia nie zgłosiła do budowy zastrzeżeń, choć powinna, nie kryła satysfakcji z oczyszczenia z zarzutów. - Zaczynam odzyskiwać wiarę, że żyjemy w państwie prawa - powiedziała dziennikarzom. Jednocześnie zgodziła się na podawanie w mediach swojego nazwiska.

 

 

 

Źródło: Głos Wielkopolski, 2023-04-29 (link)

Komentarze (1)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze
ojej
Jaka szkoda
sigi , 05 maj 2010

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2011 12:58