Baza lotnicza F16 na Krzesinach
Baza F-16 na Krzesinach: Raport NIK jest niekompletny
Andrzej Stęsik   
piątek, 27 stycznia 2012 02:24


Jednym z największych problemów dotyczących rozwoju aglomeracji poznańskiej jest usytuowanie bazy samolotów bojowych F-16 w Poznaniu-Krzesinach. Baza jest położona w granicach administracyjnych Poznania, ok. 9 km w linii prostej od Starego Rynku.
Więcej…
 
NIK miażdży bazę F16 na Krzesinach
Andrzej St ęsik   
wtorek, 15 listopada 2011 00:38Publikujemy wybór cytatów z komentarzem z raportu NIKu na temat lokalizacji bazy F-16 na Krzesinach w Poznaniu, dokumentu zbyt obszernego, by proponować lekturę całości. Warto dodać, że jeden z głównych sprawców tego nieszczęścia, prezydent Poznania R.Grobelny, raportu nie podpisał..
Więcej…
 
List Otwarty do władz samorządowych w sprawie bazy F16 na Krzesinach
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
środa, 19 stycznia 2011 15:01
Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Bronislaw Komorowski miał dziś nawiedzić bazę "jastrzębi" F16 na Krzesinach, ale wizytę wczoraj po południu odwołano. Nie Poznań, miasto nasze, miał nawiedzić, ale tylko bazę... daje do myślenia...
Prezydenta więc nie ma, ale problemy z bazą i jastrzębiami wciąż są, nie widać zatem powodu, żeby rozkolportowany
wczoraj na okoliczność prezydenckiej wizyty List Otwarty Stowarzyszenia My-Poznaniacy schować ad acta (Red.).
Więcej…
 
Amerykanie z kolejnymi F16 w Poznaniu-Krzesinach?
Andrzej Stęsik   
poniedziałek, 13 grudnia 2010 02:23
Na początku pierwszej dekady XXI w. została podjęta centralnie, bez udziału władz lokalnych, i bez uczestnictwa mieszkańców Poznania – decyzja o lokalizacji na lotnisku Poznań-Krzesiny bojowej bazy myśliwców wielozadaniowych F16, największej w Europie Środkowo-Wschodniej. Mimo że przez kilkanaście lat, od początków lat 90tych, ogromny teren wokół lotniska na Krzesinach w planach miejskich był zapisany jako przeznaczony pod intensywną działalność gospodarczą, funkcje woskowe lotniska były wygaszane, a ono samo miało przejąć funkcje lotniska cywilnego.
Więcej…
 
Hałas F16 zbada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Andrzej Stęsik   
poniedziałek, 22 lutego 2010 20:53
No i dalszy ciąg sagi wokół hałasu generowanego przez F-16.  Wyznaczenie stref ograniczonego użytkowania przez wojewodę to jedna sprawa. Druga, to stały monitoring hałasu, który wojsko miało na mocy decyzji wojewody wprowadzić dawno temu. 
Więcej…
 
MONITORINGU NIE MA HAŁAS F16 JEST
Andrzej Stęsik   
środa, 23 grudnia 2009 21:40
Atmosfera wokół funkcjonowania bazy F-16 Poznań-Krzesiny coraz bardziej gęstnieje. Dowodzą tego dwie poważne kwestie: wprowadzenie stałego monitoringu hałasu generowanego przez myśliwce, oraz tzw. strefa zrzutów. Pierwsza kwestia wydaje się być (na razie) zawieszona, druga dopiero się zaczyna.
Więcej…
 
Wystąpienie Stowarzyszenia My-Poznaniacy o uznanie za stronę w postępowaniu dot. monitoringu hałasu
Krzysztof Ulas   
środa, 23 grudnia 2009 21:37

Klikając na poniższy link, możecie Państwo zapoznać się z pismem Stowarzyszenia o uznanie za stronę w postępowaniu dotyczącym stałego monitoringu hałasu w okolicahc lotniska wojskowego F16

Wniosek (.pdf)

 
Pisma w sprawie strefy zrzutów
Krzysztof Ulas   
środa, 23 grudnia 2009 21:33

Klikając na pinoższy link możecie zapoznać się Państwo z pismami dotyczącymi utworzenia strafy zrzutów dla bazy lotniczej F16 w pozpoznańskich Krzesinach:

Pisma (.pdf)

 


Strona 1 z 3