Sezon na Efy będzie głośny
Andrzej Stęsik   
czwartek, 20 sierpnia 2009


Wszyscy wiemy, że najpoważniejszym problemem aglomeracji poznańskiej jest funkcjonowanie wojskowej bazy lotniczej Poznań-Krzesiny. Wiemy, że myśliwce F-16 generują ponadnormatywny hałas nad całą aglomeracją, ale nie wiemy jak dokładnie on się rozkłada, jak oddziałuje na daną dzielnicę miasta czy daną miejscowość pod Poznaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Problemowi temu miało zaradzić rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dn. 13 maja 2008 r. nakazujące Wojskowemu Zarządowi Infrastruktury w Poznaniu wprowadzenie stałego monitoringu hałasu generowanego przez F-16. Od tej decyzji Wojewody wojsko odwołało się do Ministra Środowiska. Rezultat? Do dnia dzisiejszego nic się więcej nie wydarzyło: samoloty jak latały tak latają, a Minister już ponad rok milczy. Nie wiemy, czy wreszcie przemówi, a jeśli tak, to kiedy.

Dlatego postanowiliśmy wnieść o uznanie Stowarzyszenia My-Poznaniacy za stronę w postępowaniu w sprawie decyzji o zaprowadzeniu stałego monitoringu hałasu generowanego przez myśliwce F-16 operujące z bazy Poznań-Krzesiny. Jako strona postępowania będziemy mieli wpływ na bieg wydarzeń. Mamy nadzieję, że wydarzenie te potoczą się w pożądanym kierunku, i myśliwce F-16 uwolnią nas od swojej toksycznej, codziennej obecności. Taki jest plan docelowy – na razie, najważniejsza kwestia to wprowadzenie stałego monitoringu hałasu.

 

Andrzej Stęsik

 

Wniosek o dopuszczenie do udziału w monitoringu hałasu F16

 

 

 

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: poniedziałek, 06 września 2010 08:57