Park Rataje

Nasz Adam i Biała Pyra Roku tuż, tuż…
Redakcja   
sobota, 28 sierpnia 2010 00:55

Chodzi oczywiście o Białą Pyrę Roku, trofeum, które przyznaje poznańska redakcja "Gazety Wyborczej" za działania na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Działania pożyteczne – z pomysłem, z sercem, pasją i odwagą też. Laureat/ka od dwóch lat jest wybierany w internetowym plebiscycie czytelników z dziesięciu nominatów Gazety, wyznaczonych z grona „bohaterów” cotygodniowej nominacji do pyr białych (czarnych nie, bo one nie mają swojego rocznego, czarnego zwieńczenia)...
Więcej…
 
Odszkodowanie dla Wechty za niedotrzymane obietnice?
Lech Mergler   
środa, 14 lipca 2010 16:55
Media doniosły, że deweloper Wechta Dariusz zażądał 93 mln PLN odszkodowania od miasta Poznania. Za to, że mimo iż sporo (jakoby) włożył w teren przeznaczony pod park na Ratajach, który do niego należy, to wyjąć już nie mógł. Skoro nie wyjął, w postaci zysków ze sprzedaży 2500 mieszkań, jakie chciał stawiać w parku, to miasto ma zadośćuczynić jego stratom. Jest to intrygująca wiadomość, zwłaszcza w sezonie już w zasadzie wyborczym.
Więcej…
 
Wechta chce 92 milionów za park na Ratajach
Gazeta Wyborcza   
poniedziałek, 12 lipca 2010 01:00

Image
Deweloper domaga się wielomilionowego odszkodowania za to, że rada miasta uchwaliła plan zagospodarowania, który zakłada, że na jego terenie ma powstać Park Rataje.

 

Więcej…
 
Dariusz Wechta chce 93 mln odszkodowania
Głos Wielkopolski   
sobota, 10 lipca 2010 01:00
Image
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Dariusz Wechta, poznański deweloper żąda 93 mln zł odszkodowania od miasta. Sam zainteresowany nie chce ujawnić kwoty, o którą występuje, zasłaniając się tajemnicą. Potwierdza jednak, że złożył pozew do sądu.
Więcej…
 
Odszkodowanie dla Wechty? - czyli co dalej z parkiem Rataje...
Adam Pawlik   
czwartek, 03 czerwca 2010 21:23
Image
Dariusz Wechta, deweloper, który chciał budować wielkie osiedle na terenie przeznaczonym pod park, na pewno nie jest zadowolony z uchwalenia planu miejscowego dla parku Rataje, uprawomocnionego 17 maja br. Od jakiegoś czasu zaczął skarżyć się w mediach na swój los i grozić pozwem o odszkodowanie. Temat jest atrakcyjny, zatem głos dewelopera niektóre media podchwytują, nie zawsze weryfikując jego wypowiedzi. Sama postać inwestora, a zwłaszcza jego działania w Poznaniu, domagają się opisania, co niewątpliwie za czas jakiś tu nastąpi. 
Więcej…
 
Zainwestował i teraz chce rekompensaty
Głos Wielkopolski   
środa, 26 maja 2010 01:00

Image
W nieoficjalnej rozmowie z "Polską Głosem Wielkopolskim" Dariusz Wechta powiedział, że przygotowuje pozew do sądu o odszkodowanie, ponieważ plan "Park Rataje II" uniemożliwia mu budowę osiedla mieszkaniowego na działce, która jest jego własnością.

 

 

Więcej…
 
Kto chce dać Wechcie odszkodowanie?
[email protected]   
środa, 03 marca 2010 07:55
Image
We wczorajszym "Głosie Wielkopolskim"-Polska ukazał się artykuł na temat odszkodowania dla inwestora Dariusza Wechty, właściciela części terenów, które obejmuje uchwalony miesiąc temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Rataje-Park II. Skąd odszkodowanie za teren przeznaczony pod park, kupiony jako teren przeznaczony pod park...? Komu zależy i dlaczego, poza potrzebującym odszkodowania inwestorem, na wywoływaniu informacyjnego chaosu? Nie rozumiemy... Zamieszczamy tekst artykułu i jeden z wpisów na forum "Głosu..." pod artykułem, którego treść jest najbliższa wiedzy redakcji na temat w nim poruszony.

Więcej…
 
Artykuł dzień po, autorstwa Bogny Kisiel
Administrator   
czwartek, 04 lutego 2010 19:20

Więcej… Bogna Kisiel

2023-02-02 18:57:26, aktualizacja: 2023-02-02 18:57:26

Czteroletnia walka o objęcie planem zagospodarowania ostatniego terenu przewidzianego pod zieleń zakończyła się zwycięstwem. Rada Miasta uchwaliła we wtorek plan "Rataje Park II".

Więcej…
 


Strona 1 z 5