Nie będzie nowego parku na Ratajach
Radio Merkury   
środa, 12 sierpnia 2009

Wciąż nie wiadomo kiedy powstanie park na poznańskich Ratajach. Prezydent Ryszard Grobelny wstrzymał prace nad projektem planu miejscowego. Radni osiedla nie rozumieją dlaczego. Mieszkańcy i działacze osiedlowi są zaskoczeni. Ponad 40 ha terenów przeznaczonych pod park podzielono na trzy części - dwie mają już uchwalony plan miejscowy, trzeci jest w przygotowaniu - tzw. "Park Rataje 2". I to prace nad nim wstrzymał prezydent Ryszard Grobelny.

Ten obszar jest najbardziej kontrowersyjny - to właśnie tu znajduje się była fabryka wielkiej płyty. Chętny inwestor zamierza w tym miejscu postawić domy i ma już wydane warunki zabudowy dla prawie 1/3 tego terenu. Przeciwko tej inwestycji cały czas protestują mieszkańcy.

W ubiegłym roku miasto powołało jednak komisję, która wspólnie z radami ratajskich osiedli miała opracować zagospodarowanie całego parku. Teraz prezydent nieoczekiwanie wstrzymał prace nad ostatnią częścią planu. Według miasta realizacja ratajskiej zieleni jest zbyt kosztowna i Poznania na to nie stać.

Budowa parku miałaby pochłonąć prawie 100 milionów złotych. Osiedlowi radni liczą na to, że prezydent zaprosi ich na rozmowy i wyjaśni całą sytuację.

Źródło: Radio Merkury, 5.08.2008.

 

 

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar