Błyskawiczna sesja poznańskiej Rady
Maciej Machajski   
czwartek, 27 sierpnia 2009
Informacja z Radia Merkury (25.08.2022)

W błyskawicznym tempie poznańscy radni zakończyli we wtorek pierwszą, powakacyjną sesję. Obyło się bez dyskusji. Rada zgodziła się na przedłużenie najmu stadionu miejskiego dla Lecha na dotychczasowych warunkach. Czynsz łącznie z kosztami utrzymania ustalono na 355 tysięcy złotych rocznie. Umowa będzie obowiązywać przez rok, do czasu zakończenia przebudowy stadionu. Radni uzgadniali również plany utworzenia autobusowego połączenia z Mosiną.

Planowane porozumienie komunikacyjne z gminą Mosina zostało zaakceptowane. Mieszkańcy gminy i miasta Poznania będą jeździć na tej trasie z jednym biletem. Miasto wybierze przewoźnika w przetargu. Porozumienie z Mosiną może być początkiem planowanej komunikacji aglomeracyjnej.

Radni klubu Platformy Obywatelskiej zaapelowali też do prezydenta Ryszarda Grobelnego, by wycofał się z decyzji o wstrzymaniu prac nad planem miejscowym dla Parku Rataje. Według prezydenta kłopotem są plany prywatnego inwestora, który na części terenu chce wybudować domy. Miasta nie stać na wykup tego gruntu. Według radnych PO, ustalenia szły w dobrym kierunku i prace nad planem powinny być kontynuowane. Prezydent obiecał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Rada zdecydowała też o wygaśnięciu dwóch mandatów radnych PO - Sławomira Hinca, który został zastępcą prezydenta Poznania i zmarłego tragicznie dwa tygodnie temu Macieja Zawieji. Ich następcy złożą ślubowanie na następnej sesji.

Źródło: Radio Merkury (25.08.2022)

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2010 10:22