Nie ma parku Rataje: "Zła decyzja Grobelnego"
Maciej Machajski   
czwartek, 27 sierpnia 2009
Artykuł z Gazety Wyborczej (26.08.2022).

- Decyzja prezydenta była przedwczesna i zła - tak wstrzymanie prac nad planem zagospodarowania dla parku Rataje komentuje radny Wojciech Kręglewski z Platformy Obywatelskiej.

Podczas wtorkowej sesji rady miasta radni PO ostro zareagowali na decyzję Ryszarda Grobelnego dotyczącą parku Rataje. W czerwcu prezydent wstrzymał prace nad planem zagospodarowania przestrzennego jednej z trzech części planowanego od wielu lat 40-hektarowego parku.

Prezydent nie skonsultował swojej decyzji z członkami powołanego w tej sprawie zespołu, co wzbudziło olbrzymie emocje wśród radnych. Oskarżyli go o zburzenie zaufania i efektów kilkumiesięcznych prac.

Ryszard Grobelny tłumaczył, że Poznania w tej chwili nie stać na uchwalenie planu, którego zrealizowanie - według Miejskiej Pracowni Urbanistycznej - kosztowałby aż 100 mln zł.

Wojciech Kręglewski, przewodniczący Platformy, mówił: - To nie jest prośba czy apel. My oczekujemy, że prezydent zmieni swoją decyzję, która była przedwczesna i zła. Uważamy, że samo wznowienie prac nad planem nie spowodowałoby żadnych strat, a wręcz przeciwnie: pozwoliłoby prowadzić grę negocjacyjną z inwestorem.

Podczas poniedziałkowego spotkania z zespołem do spraw ratajskiego parku prezydent Grobelny twierdził, że to właśnie jego decyzja ułatwi negocjacje. - Obie strony w tej chwili nic nie mają, dlatego rozmowy są możliwe - mówił.

Radny Kręglewski: - Jestem przekonany, że prezydent ma świadomość, że Platforma jako klub, który ma większość w radzie miasta, również nie chce narazić Poznania na niepotrzebne straty. Wzięliśmy na siebie ciężar kompromisu i chcemy do niego doprowadzić.

Co na to prezydent? - Zapowiedział, że rozważy racje Platformy Obywatelskiej - zapewnia jego rzeczniczka Anna Szpytko. A jeśli zdania nie zmieni? - Poczekajmy kilka dni - ucina Wojciech Kręglewski.

Justyna Suchecka 

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2010 10:22