Rozbrat
O Rozbracie poważnie. Odpowiadamy prezydentowi
Gazeta Wyborcza   
niedziela, 04 kwietnia 2010 01:00
Gdyby anarchiści nie zajęli Rozbratu, mielibyśmy tam do dziś gąszcz krzaków i ruinę. Czy prezydent nie dostrzega, że dzięki Rozbratowi w Poznaniu powstała wartościowa przestrzeń oraz niezwykle ciekawe centrum działań kulturalnych i społecznych? - piszą Michał Wybieralski i Michał Danielewski z Gazety Wyborczej.
Więcej…
 
Ryszard Grobelny o sprawie skłotu Rozbrat
Gazeta Wyborcza   
sobota, 03 kwietnia 2010 01:00
Dzięki lekturze "Gazety Wyborczej" wreszcie znalazłem rozwiązanie problemu funkcjonowania Rozbratu! - pisze prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
Więcej…
 
Rozbrat, czyli naruszenie dostojnej fasady albo kołtun po poznańsku
Lech Mergler   
środa, 31 marca 2010 19:27
W minionym tygodniu (plus/minus 20-28 marca br.) w centrum politycznej uwagi poznaniaków były wydarzenia w polityce gabinetowej oraz w polityce społecznej i ulicznej. Pierwsze to trzęsienie ziemi w PO w Poznaniu oznaczające zasadnicze zmiany w dowództwie partii rządzącej. Drugie, obok skandalu z pustostanami w komunałce, ujawnionymi przez Stowarzyszenie Pomocy Eksmisyjnej, to przede wszystkim „tydzień z Rozbratem”.
Więcej…
 
Anarchiści świętują: Rozbrat zostaje!
Gazeta Wyborcza   
piątek, 26 marca 2010 01:00
Komornikowi nie udało się zlicytować skłotu, zajmowanego od 16 lat przez anarchistów. Bank ma tydzień, by zdecydować, czy przejąć działkę na własność. Jeśli nie zechce, kolejna egzekucja i licytacja nodbędzie się ajwcześniej za rok - pisze Gazeta Wyborcza.
Więcej…
 
Jak można by rozwiązać konflikt w sprawie Rozbratu
Andreas Billert   
czwartek, 25 marca 2010 10:45
W piątek 26 marca br. o godzinie 10 rozpocznie się licytacja terenu, na którym obecnie znajduje się skłot Rozbrat. Polecamy tekst dr. Andresa Billerta opublikowany w poznańskiej Gazecie Wyborczej, w którym przedstawiony był możliwy scenariusz, który niestety nie został zrealizowany przez włodarzy miasta.
Więcej…
 
ROZBRAT - decydujące starcie. Demonstracja 20 marca!
Kolektyw rozbrat   
sobota, 20 lutego 2010 20:17

Publikujemy niżej APEL KOLEKTYWU ROZBRAT (www.rozbrat.org).

Próby usunięcia Rozbratu to kolejny akt likwidatorski wobec obiektów społeczno-kulturalnych w mieście know-how, które stara się o bycie uznanym za europejska stolycę kultury: po galerii Inner Spaces, kinie Amarant, kinie Wilda przerobionym na supersam, kinie Malta, które zniknie niebawem.... po skasowaniu księgarni Kapitałka..

Więcej…