Sołacz
Sołacz - płachta na byki, ekologicznie zielona
Lech Mergler   
poniedziałek, 17 maja 2010 17:36
We wtorek, 11 maja br., na sesji rady miasta odbyła się pięciogodzinna debata nad projektem planu miejscowego dla Sołacza, zakończona kilkoma głosowaniami, w wyniku których plan szczęśliwie uchwalony… nie został. Opór wobec planu wzbudza fakt, iż zaprowadza on zabudowę dużej części obecnych terenów zieleni na Sołaczu, należącego do chronionego, zachodniego klina zieleni. Plan przynosi pożytki jedynie deweloperom, zainteresowanym zabudową działek koło parku Sołackiego, Wodziczki i przy ul. Pułaskiego. Korzyści miasta, mieszkańców, nie zostały w planie bliżej określone.
Więcej…
 
Sołacz poczeka na plan zagospodarowania
Głos Wielkopolski   
piątek, 14 maja 2010 08:14

Dyskusja podczas wczorajszej sesji Rady Miasta nad projektem planu zagospodarowania Sołacza trwała kilka godzin. Była burzliwa. Zakończyła się żądaniem Magdaleny Pauszek (radnej Lewicy) publicznych przeprosin od kanclerza UAM oraz przyjęciem jednej poprawki do planu. To wystarczyło, by procedura planistyczna musiała być powtórzona. W praktyce oznacza to, że projekt planu najwcześniej trafi na sesję za rok (wariant optymistyczny) lub półtora i zajmie się nim już nowa Rada Miasta.

 

Więcej…
 
Sześć godzin kłótni i Sołacz do poprawki
Gazeta Wyborcza   
piątek, 14 maja 2010 08:08

Zieleń w centrum Poznania wciąż bez ochrony przed zabudową. Radni - chcąc ocalić otulinę parków Sołackiego i Wodziczki - tak zmienili plan zagospodarowania, że trzeba będzie tworzyć go na nowo. A to może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

 

Więcej…
 
Plan dla Sołacza - brzydsze oblicze PO jeszcze na wierzchu
Lech Mergler   
czwartek, 29 kwietnia 2010 22:08

Po blisko roku debat (choć z długimi przerwami), w środę, 28 kwietnia br. Komisja Polityki Przestrzennej oraz Komisja Ochrony Środowiska i Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, miały na wspólnym posiedzeniu przegłosować opinię na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Poznań-Sołacz. Prezydent Poznania odrzucił wszystkie uwagi złożone do planu przez 59 podmiotów, rada miasta może je uwzględnić i plan odesłać do ponownego opracowania.

 

Więcej…
 
Tereny na Sołaczu do zabudowy. Komisja zdecydowała... po godzinie
Głos Wielkopolski   
czwartek, 29 kwietnia 2010 21:46
To miała być burzliwa i długa dyskusja o dalszych losach Sołacza. Ale wyglądało na to, że część radnych z komisji polityki przestrzennej oraz ochrony środowiska i rewitalizacji opiniujących w środę projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego chciała jak najszybciej zakończyć toczącą się od wielu miesięcy dyskusję.
Więcej…
 
Dwudziestolecie: POlityka i pały
Lech Mergler   
środa, 10 marca 2010 22:09

Poznańscy anarchiści osamotnieni w swojej walce o uratowanie skłotu Rozbrat, miejsca znanego w Europie, które budują od kilkunastu lat, zachowali się racjonalnie, wręcz przenikliwie. Wybrali na czas i miejsce akcji, która na ich problem, oraz politykę za nim stojącą („miasto to nie firma”!), miała zwrócić jak najszerszą uwagę – imprezę ogólnopolską, z udziałem rozmaitych grubych ryb, do najwyższego szczebla włącznie. Imprezę, której przesłanie i treść idealnie koresponduje, w sensie negatywnym, z problemem, który mają mieszkańcy skłotu z władzami.  

 

Więcej…
 
Ratujmy Sołacz!!!
Krzysztof Ulas   
wtorek, 23 lutego 2010 14:30
24 lutego br. o godz. 16.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej. Dotyczyć ono będzie przede wszystkim opiniowania projektu miejscowego planu zagospodarowania Sołacza.
Więcej…
 
PLAN dla SOŁACZA: CDN (niebawem)...
Lech Mergler   
piątek, 05 lutego 2010 16:52
W poniedzialek, 25 stycznia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli grup i środowisk zaangażowanych w debatę nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza: rady osiedla Sołacza i Strzeszyna też, Towarzystwa Miłośników Sołacza, stow. My-Poznaniacy i Rozbratu. Uznaliśmy, że przerwa w debacie komisji nad planem trwająca już ponad 3 miesiące, oficjalnie z powodu prac rady miasta nad budżetem, powinna się już zakończyć. Nie chcielibyśmy, żeby decydowaniem o losie Sołacza zajęła się po wyborach nowa rada, ponieważ wtedy radni mniej się przejmują wyborcami, niż przed wyborami. Teraz jest czas na debatę nad planem i jego odesłanie w celu gruntownej zmiany. 
Więcej…
 


Strona 1 z 2