Sołacz
Sołacz po szyję w wodzie
Maciej Machajski   
czwartek, 10 września 2009 12:41

Jednym z najważniejszych argumentów przeciwko planowanej zabudowie sąsiedztwa parku sołackiego jest charakter gruntów na których jest on położony. Jak wykazują opracowania naukowe Sołacz spełnia rolę gąbki w cyrkulacji wody Poznania. Jego zabudowa - oprócz oczywistych strat środowiskowych - może okazać się bardzo trudna oraz kosztowna. Argument ten powracał wielokrotnie podczas wczorajszej sesji komisji polityki przestrzennej. Pokazywano mapy hydrologiczne, przypominał o tym architekt Andrzej Kurzawski, prezes SARP. Jednakże nic tak dobitnie nie przemówiło do wyobraźni radnych (oraz licznie zgromadzonej publiczności) jak prezentacja zdjęć przygotowana przez Stanisława Gorzelańczyka (My-Poznaniacy, przewodniczący Rady Osiedla Jeżyce). Pokazuje ona obraz Sołacza po dwóch krótkich ale obfitych ulewach w 2007 i 2009 roku. Polecamy ją również tym, którzy rozważają zakup domów na kontrowersyjnym osiedlu willowym.  Przedstawiamy zdjęcia podtopionego Sołacza, a także artykuł z Głosu Wielkopolskiego, który opisuje sołacki krajobraz po deszczu w 2007 roku.

Więcej…
 
Dokumenty w sprawie Sołacza
Krzysztof Ulas   
wtorek, 08 września 2009 18:13

Poniżej publikujemy dokumenty w sprawie Sołacza.

Więcej…
 
Sołacz na stół!!! (obrad)
Lech Mergler   
sobota, 05 września 2009 18:37
 W środę 26 sierpnia br. po około pięciu latach rozmaitych podchodów, prób, przymiarek i odwrotów stanął na posiedzeniu komisji polityki przestrzennej rady miasta, jako jedyny punkt porządku obrad – projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza. W środę najbliższą, 9 września, temat będzie kontynuowany.
Więcej…
 
List do szefów klubów
Maciej Machajski   
wtorek, 11 sierpnia 2009 02:00
Więcej…
 
Walczmy o Sołacz. Naprawdę warto.
Krzysztof Ulas ([email protected])   
piątek, 31 lipca 2009 20:39

Na początku czerwca Towarzystwo Przyjaciół Sołacza rozpoczęło kampanię na rzecz zachowania dzielnicy w obecnym stanie i niedogęszczanie zabudowy. Przedstawiciele towarzystwa domagają się zahamowania planów inwestycyjnych firm Echo Investment i Nickel oraz innych.

Więcej…
 
Nic o Sołaczu bez Sołacza
Krzysztof Ulas   
czwartek, 18 czerwca 2009 20:12

Mieszkańcy Sołacza wiedzą czego chcą i potrafia w sposób zdecydowany wyrazić swoje oczekiwania co do otaczającej ich przestrzeni. Nowo powstały portal www.solacz.info ma spore szanse stać się platformą informacyjną, a także skoordynować zabiegi o zieloną okolicę.

Więcej…
 
Uwagi stowarzyszenia My Poznaniacy do Planu Miejscowego dla Sołacza c.d.
Administrator   
wtorek, 19 maja 2009 13:28
Przedstawiamy uzupełnienie uwag stowarzyszenia My-Poznaniacy do MPZP Sołacz. Jest to komentarz dendrologiczny.
Więcej…
 
Uwagi stowarzyszenia My Poznaniacy do Planu Miejscowego dla Sołacza
Administrator   
wtorek, 19 maja 2009 13:21
Poniżej prezentujemy uwagi, które zostały złożone przez stowarzyszenie My-Poznaniacy do opracowywanego planu miejscowego dla Sołacza.
Więcej…
 


Strona 2 z 2