O gospodarce śmieciami we Wrocławiu
Admin   
niedziela, 06 września 2009
Informacja udzielona przez p. Ewa Mazur, Rzecznik Prasową Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Wrocławia w sprawie gospodarki odpadkami Wrocławia.  

Witam, tak jak obiecałam podsyłam wycinek z planu gospodarki odpadami Wrocławia na lata 2009-2013.

Dane dotyczą nie tylko kompostowni i sortowni, ale i pozostałych obiektów. WPO ALBA SA jest jednym z dwóch największych odbiorców odpadów działających na rynku wrocławskim. Drugi gigant to Trans Formers, ale nie jest wspominany w planie, bo nie posiada sortowni.

Mg to tona, więc 6000 Mg to 6 tysięcy ton.

 

Od stycznia 2008r. odpady komunalne, pochodzące z terenu Wrocławia, w szczególności odbierane przez WPO ALBA S.A., przed przekazaniem do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania, kierowane są do Sortowni Odpadów Komunalnych przy ul. Szczecińskiej 5 we Wrocławiu, należącej do tego przedsiębiorstwa.

W instalacji tej sortowaniu można poddawać 210 000 Mg zmieszanych odpadów komunalnych oraz 20 000 Mg odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki rocznie.

Poza sortownią na terenie Wrocławia funkcjonują jeszcze następujące instalacje do odzysku i unieszkodliwiania odpadów z sektora komunalnego:

• Linia do produkcji paliw alternatywnych WPO ALBA S.A. przy ul. Szczecińskiej 5 o wydajności 12 000 Mg/a - próbna eksploatacja

• Składowisko osadów ściekowych Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków o poj. całkowitej 393 200 m3 - ul. Janowska

• Zakład Recyklingu Gruzu PR Merta & Merta Sp. z o.o., ul. Jerzmanowska 4-6 o przepustowości ok. 120 000 Mg/a w zakresie zbierania odpadów oraz ok. 50 000 Mg/a w zakresie odzysku oraz budowane są:

• Kompostownia odpadów zielonych (ZBUOK I FAZA) - inwestycja realizowana przez Miasto o wydajności: 6 000 Mg/a

• Stacja przeładunkowa odpadów komunalnych firmy Chemeko - System Sp. z o.o. przy ul. Jerzmanowskiej.

 

Pozdrowienia:-)

 

_____________________________

 

Ewa Mazur

Rzecznik Prasowy

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

53-633 Wrocław ul. Długa 49

Tel.: 071 376 08 72

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: sobota, 23 stycznia 2010 11:05